کیمیای تکواندوی ایران: از حالا کارم آغاز شده است

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از جام جم ورزشی و برگرفته از ایسنا، کیمیا علیزاده، سومین دختر تکواندوکار ایرانی است که جواز حضور در المپیک را به دست آورده است. پیش از این سارا خوش جمال فکری در ۲۰۰۸ پکن و سوسن حاجی پور در ۲۰۱۲ لندن تجربه حضور در المپیک را داشتند. علیزاده همچنین کم سن و سال ترین تکواندو کار ایران است که پا به میدان المپیک می‌‌گذارد.

کیمیای تکواندوی ایران که با تنها ۱۷ سال سن چهار مدال تاریخی به نام خود ثبت کرده است، حالا بعد از کسب سهمیه المپیک عزم خود را برای کسب مدال المپیک جزم کرده تا بتواند با کسب مدال المپیک افتخارات خود را تکمیل کند.

علیزاده در خصوص کسب سهمیه المپیک، اظهار نمود: خیلی خوشحالم که توانستم مدال طلا و سهمیه المپیک بگیرم. خیلی سختی کشیدم تا به اینجا رسیدم. سه سال است که تمرین می‌‌کنم تا سهمیه المپیک را به دست آورم. خوشحالم که مزد زحماتم را گرفتم.

وی افزود: در این مدت سخت تلاش کردم و مدام وزن کم می‌‌کردم. در این راه خیلی‌‌ها به من کمک کردند. مربیان و مسئولان فدراسیون زحمات زیادی برایم کشیدند که باید از همه آن‌ها تشکر کنم.

علیزاده در ادامه صحبت‌‌های خود خاطر نشان نمود: مبارزات سنگینی را پشت سر گذاشتم و هیچ حریفی را دست کم نگرفتم. اما مبارزه آخرم از همه سخت تر بود که خوشبختانه در آن بازی هم پیروز بودم و علاوه بر سهمیه المپیک مدال طلای رقابت ‌ها را کسب کردم.

دارنده مدال برنز جهان ادامه داد: من برای کسب سهمیه از راه رنکینگ هم امیدوار بودم، اما به دلایل مختلف از راه رنکینگ به سهمیه نرسیدم. مسابقات کسب سهمیه قاره آسیا آخرین فرصت من بود و نمی‌خواستم از دست برود و با تمام وجود مبارزه کردم.

نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم ایران همچنین بیان کرد: از حالا کار من شروع شده و باید تلاشم را بیش‌تر کنم تا بتوانم مبارزه ‌های خوبی را در المپیک ریو ارائه دهم و به مدال المپیک برسم. راه زیادی دارم اما مدال المپیک را دور از دسترس نمی‌بینم.