کیک هویج و پرتقال

کیک هویج و پرتقال

برای تهیه کرم کیک، می‌بایست خاک قند و آب پرتقال را کاملاً به هم بزنید تا صاف و یک‌دست شود. سپس آن را به صورت ضربدری روی تمام سطح کیک بریزید.

مواد لازم
شکر ۱۷۵ گرم
روغن آفتابگردان ۱۷۵ میلی لیتر
تخم مرغ کاملاً زده شده ۳ عدد بزرگ
هویج رنده شده ۱۴۰ گرم (حدود سه عدد متوسط)
کشمش ۱۰۰ گرم
پوست پرتقال رنده شده ۱ عدد بزرگ
آرد ۱۷۵ گرم
جوش شیرین ۱ قاشق چای خوری
دارچین ۱ قاشق چای خوری

مواد لازم جهت تهیه کرم روی کیک
خاک قند ۱۷۵ گرم
آب پرتقال تازه یک و نیم الی دو قاشق غذاخوری

روش تهیه
* درجه فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم نمایید. برای پخت این کیک، یک ظرف مربعی شکل لازم است که ارتفاع دیواره آن تقریباً ۱۸ سانتیمتر باشد.

* داخل ظرف را به روغن آغشته نمایید و آن را با کاغذ روغنی بپوشانید. برای این کار می‌توانید دو لایه بلند از کاغذ روغنی به اندازه عرض ظرف جدا کنید و سپس آن‌ها را به صورت متقاطع روی سطح ظرف قرار دهید. در این حالت کاغذ روغنی هم دیواره های داخلی ظرف را می‌پوشاند و هم دو لایه از کاغذ روی سطح ظرف قرار می‌گیرد.

* شکر را داخل ظرف بزرگی بریزید. سپس روغن و بعد تخم مرغ‌ها را به آن بیفزایید. آن‌ها را با یک قاشق چوبی کاملاً به هم بزنید. هویج رنده شده و کشمش‌ها و پوست پرتقال را نیز به سایر مواد اضافه نمایید و کاملاً به هم بزنید.

* در ظرف دیگری، آرد و جوش شیرین و دارچین را با هم مخلوط نمایید. سپس مخلوط آن‌ها را الک کنید و داخل ظرف حاوی ترکیب تخم مرغ بریزید.

* به آرامی تمامی مواد را با هم مخلوط کنید. زمانی که در نهایت همه مواد کاملاً با هم ترکیب شدند، هم زدن مواد را متوقف کنید. در این زمان مایع کیک تا اندازه ای نرم و شل است.

* مایه کیک را داخل ظرفی که ته آن را با کاغذ روغنی پوشانده‌اید بریزید و بین ۴۰ تا ۴۵ دقیقه درون فر قرار دهید تا زمانی که اگر به آن دست زدید کمی سفت شده باشد و حالت ارتجاعی داشته باشد. ظرف را از فر خارج نمایید و ۵ دقیقه صبر کنید تا سرد شود. ظرف را بگردانید و کیک را وارونه داخل ظرف مناسب برای سرو قرار دهید. کاغذهای روغنی را از آن جدا کنید و منتظر بمانید تا سرد شود. (حتی می‌توانید آن را داخل یخچال بگذارید)

* برای تهیه کرم کیک، می‌بایست خاک قند و آب پرتقال را کاملاً به هم بزنید تا صاف و یک‌دست شود. سپس آن را به صورت ضربدری روی تمام سطح کیک بریزید.
کیک آماده سرو است. به همراه عزیزانتان نوش جان کنید.