گاس هیدینگ از آیندهوون خداحافظی می کند
جمعه ۴ فروردین ماه ۱۳۸۵   ۱۸:۴۳
 
images/20060324/hiddink.jpg جام جم آنلاین: “گاس هیدینگ” سرمربی سرشناس تیم فوتبال باشگاه آیندهون گفته است که در پایان رقابت‌های فصل جاری لیگ فوتبال باشگاه‌های هلند از مسئولیت خود کنار خواهد رفت.
به‌گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، این مربی ‪ ۵۹‬ساله که توانست تیم‌ملی کره‌جنوبی را تا مرحله نیمه نهایی رقابت‌های جام جهانی ‪ ۲۰۰۲‬بالا ببرد همچنین انتظار می‌رود پس از رقابت‌های تابستان آینده جام جهانی فوتبال ‪ ۲۰۰۶‬آلمان، از شغل دوم خود به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال استرالیا کنار رود.
هیدینگ که زمانی برای جانشینی اریکسون سرمربی تیم ملی فوتبال انگلستان مطرح بود، تصمیم خود برای اتمام کار با باشگاه آیندهون را روز جمعه در گفت و گو با مطبوعات هلند اعلام کرد.
هنوز اطلاع دقیقی از مسئولیت آینده هیدینگ در دسترس نیست اما گزارش‌هایی وجود دارد حاکی از این که وی پس از جام جهانی ‪ ۲۰۰۶‬آلمان به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال روسیه تعیین خواهد شد.
هیدینگ پیش از این، در باشگاه‌های رئال مادرید، والنسیا و رئال بتیس اسپانیا فعالیت کرده و رهبری تیم ملی هلند را در رقابت‌های جام جهانی ‪۱۹۹۸‬ فرانسه که این تیم تا مرحله نیمه نهایی صعود کرد، برعهده داشت.