گرانترین بازیگران زن دنیا معرفی شدند


 
images/20071130/women-actors.jpg
 
جام جم آنلاین: ریس ویترسپون با دریافت ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار برای هر فیلم در رده نخست فهرست سالانه نشریه هالیوود ریپورتر از گرانترین بازیگران زن دنیای سرگرمی قرار گرفت.
اسوشیتدپرس اعلام کرد بازیگر ۳۱ ساله برنده اسکار در حالی در صدر این جدول قرار گرفت که “اجرا” جدیدترین فیلم او در گیشه شکست خورد.
آنجلینا جولی با دریافت همین میزان دستمزد رده دوم این فهرست را از آن خود کرد، گرچه این بازیگر ۳۱ ساله برای “بئوولف” فیلم جدید خود به کارگردانی رابرت زمه‌کیس تنها هشت میلیون دلار گرفت. کامرون دیاز با دریافت ۱۵ میلیون دلار برای هر فیلم در رده سوم قرار دارد و نیکول کیدمن نیز با دو پله سقوط نسبت به سال پیش در رده چهارم جای دارد. او برای هر فیلم ۱۰ تا ۱۵ میلیون دلار می‌گیرد.
رده های پنجم تا هفتم را نیز به ترتیب رنی زلوگر، ساندرا بولاک و جولیا رابرتز با ۱۰ تا ۱۵ میلیون دلار برای هر فیلم به خود اختصاص داده‌اند. رابرتز از سال ۲۰۰۴ در هیچ فیلمی بازی نکرده و “جنگ ویلسن” فیلم جدید او دسامبر امسال اکران می شود. درو باریمور و جودی فاستر که برای هر فیلم بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون دلار دریافت می‌کنند، رده‌های هشتم و نهم را از آن خود کردند و هالی بری با دریافت ۱۰ میلیون دلار برای هر فیلم در رده دهم است.
فهرست دستمزد بازیگران زن در شماره ویژه “زنان در دنیای سرگرمی: ۱۰۰ قدرت” نشریه هالیوود ریپورتر منتشر شده است.