محصولات دانلودی

گرانی یا ارزانی کدامیک دامن گیر نوروز می‌ شود؟

سودجویانی که از افزایش تقاضای بازار نهایت استفاده را می‌ برند و اقدام به توزیع و عرضه محصولات با قیمت دلخواه می‌ کنند این روزها منتظر آمدن نوروز هستند.

وضعیت بازار در نوروز

هر سال مغازه داران در اسفند ماه با هم قرار می‌ گذارند تا رکود فروش خود را درماه پایانی سال جبران کنند و اینجاست که وقتی بوی نورزو می‌ آید در بازار ول وله می‌ شود.

در این میان اگرچه قیمت برخی محصولات ثابت مانده اما قیمت برخی اقلام به گفته فعالان بازار روند صعودی به خود گرفته تا از قافله گرانی ‌ها عقب نماند؛ البته در این میان هستند سودجویانی که از افزایش تقاضای بازار نهایت استفاده را می‌ برند و اقدام به توزیع و عرضه محصولات با قیمت دلخواه می‌ کنند تا در مقابل قدرت خرید مردم قد علم کنند و شاید حضور پررنگ سازمانهای نظارتی بتواند شرایط متلاطم موجود در بازار شب عید را کمی آرام کند.

*** دلالان دست از بازار شب عید بر نمی دارند

ارسلان قاسمی مدیر عامل اتحادیه تکثیر و پرورش صادرات آبزیان اظهار داشت:

در روزهای اخیر سیستم نامناسب توزیع و عرضه دلالی آبزیان موجب شده تا قیمت ‌ها تا سقف ۲۵ تا ۳۰ درصدی افزایش پیدا کند.

وی افزود: با توجه به وضعیت آشفته بازار و جولان دلالان و نبود کنترل بر بازار شاهد افزایش بیش از پیش قیمت ماهی در شب عید خواهیم بود.

***قاچاق گوشت را گران کرد

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی بیان کرد: هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه به قیمت ۳۳ تا ۳۴ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌ شود.

وی افزود: با نزدیک شدن به ایام پایانی سال باید بیان کرد که کمبود دام، قاچاق و افزایش قیمت دلار منجر به افزایش قیمت گوشت شده است.

ملکی تصریح کرد:از امور پشتیبانی امور دام درخواست کردیم که ذخایر خود را به بازار عرضه کنند تا شاهد افزایش مجدد قیمت نباشیم.

***مرغ ارزانترین پروتئین در دسترس مردم

عظیم حجت مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی اظهار داشت: تولید درحال طی کردن روند عادی خود است به طوری که برای تأمین مرغ گرم شب عید در بازار مشکلی وجود ندارد اما باید بیان کرد که تنها نگرانی تولید کنندگان مبنی بر عرضه مرغ منجمد از سوی شرکت پشتیبانی است که قیمتها را دچار چالش میکند.

وی افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری بین کیلویی ۳ هزار و ۹۰۰ الی ۴ هزار تومان و مرغ آماده به طبخ برای مصرف کننده بین کیلویی ۵ هزار و ۸۰۰ الی ۶ هزار تومان در مراکز مختلف متغییر است که امیدواریم در ایام پایانی سال با افزایش تقاضا قیمت مرغ به قیمت واقعی خود برسد.

*** افزایش نامحسوس قیمت میوه در شب عید

هرچند که برخی مسئولان بازار قیمت میوه در شب عید به سونامی و زلزله تشبیه کرده اند در این میان اظهار نظرها متفاوت است بطوریکه عده ای افزایش ۱۰ تا ۱۵ هزار تومانی برخی اقلام میوه را قابل پیش بینی و عده دیگری که جزء مسولان هم هستند از ثبات قیمت میوه در شب عید خـبـر می‌ دهند.

مجتبی شادلو نائب رئیس اتحادیه باغداران بیان کرد: اصلی ترین میوه ‌های شب عید سیب، پرتقال و کیوی است که به وفور در سردخانه ‌ها ذخیره سازی شده است و به همین خاطر بنده معتقدم که افزایش محسوسی نخواهیم داشت.

وی افزود: میوه ‌های داخلی در برابر میوه ‌های قاچاق موجود در بازار هم ارزانتر هستند و هم کیفیت آن‌ها با میوه ‌های خارجی قابل قیاس نیست اما عدم فرهنگ سازی و افزایش تقاضا برای میوه ‌های خارجی پای آن‌ها را به مغازه ‌ها باز کرده است.

گفتنی است که هنوز نوروز نرسیده قیمت موز به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده در حالیکه قیمت آن در طول سال جاری ثابت بوده است؛ حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه و سبزی اعلام کرد: قیمت موز در طول سال جاری بین ۲۸۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان بوده که در چند روز اخیر در میدان میوه و تره بار به مرز ۴۲۰۰ تومان رسیده است.

حال این روزها که برخی فروشندگان سودجو تمام توجه خود را به این روزها معطوف کردند نباید فراموش کرد که در صورت کمرنگ شدن نظارت ‌ها فقط مردم هستند که ضرر می‌ کنند.

باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط:

دستور ویژه برای بازار شب عید

جزییات برنامه دولت برای تنظیم بازار شب عید

روزهای آخر اسفند و داغ شدن بازار دستفروشی

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۹ February 2016 | 1:13 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما