گربه میهمان ناخوانده‌ی «صبح بخیر ایران» گزارش گاف‌ها، اتفاقات غیرمنتظره و تازه‌های سیما در بهمن ماه ۸۵

برنامه‌های زنده سیما هم‌چنان در ردیف پر اتفاق‌ترین تولیدات قرار می‌گیرند به طوری که همزمان با روز ارسال خبر گاف‌ها، اتفاقات غیرمنتظره و تازه‌های سیما در بهمن ماه ۸۵، برنامه‌ی زنده‌ی «صبح بخیر ایران» با یک میهمان ناخوانده روبه رو بود.


گربه‌ای که وارد استودیوی باز «صبح بخیر ایران» شده بود سعی داشت از صندلی کارشناس دعوت شده به این برنامه بالا برود. که با این سخن کارشناس مواجه شد «این! اینجا چه می‌کند؟!»مجری برنامه در این زمان از گربه به عنوان «میهمان ناخوانده» یاد کرد.


به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، به علت تقارن بهمن ماه با مناسبت‌هایی چون دهه‌ی محرم و دهه فجر، اتفاقات غیرمنتظره، گاف‌ها و تازه‌های سیما در این ماه بیشتر متوجه برنامه‌های مناسبتی بوده است.


برنامه‌ی «صندلی داغ»، ۶ بهمن ماه در حالی با حضور یکی از جانبازان سرشناس به روی آنتن رفت که مجری این برنامه به شدت از صحبت‌هایی مهمان احساساتی شده و مدام گریه می‌کرد.


برنامه‌ی سینما چهار به هنگام پخش سینمایی «کلوین صفر درجه» زیرنویس‌های انگلیسی این فیلم را سانسور کرد.


شبکه‌های اول و پایتخت که تولید سریال‌های مناسبتی را برای ایام دهه‌ی فجر در دستور کار قرار داده بودند، این مجموعه‌ها را با چند روز تاخیر به روی آنتن فرستادند، به نحوی که پخش یکی از این سریال‌ها هم‌چنان ادامه دارد.


شبکه پایتخت ۱۲ بهمن ماه به دلیل تراکم برنامه‌ها، دعای کمیل را بدون هیچ معرفی و زیرنویس پخش کرد. قرائت این دعا نیز به نسبت نمونه‌های مشابه پرسرعت‌ و بدون مرثیه‌های میانه انتخاب شده بود.


ویژه برنامه‌ی جشنواره فیلم فجر شبکه پایتخت در قسمتی با موضوع فیلم سینمایی «پابرهنه در بهشت»، بینندگان را به تماشای پشت صحنه جذاب (!) این فیلم دعوت کرد که به پخش چند ثانیه فیلم در کادری محدوده خلاصه می‌شد.


شبکه دو سیما به تبلیغ سریال « از نفس افتاده» در حالی که این سریال در حال پخش از شبکه اول بود، اقدام کرد.


فیلم سینمای «یستردی» که با همین عنوان در ایران معروف است، به هنگام پخش از برنامه‌ی سینما چهار، در دوبله با عنوان«دیروز» و در بحث‌ها کارشناسی و زیرنویس با عنوان «یستردی» به روی آنتن رفت که در تکرار فیلم این تناقض اصلاح شد. هم‌چنین اسم بازیگر فیلم نیز «دیروز» خطاب می‌شد.


برنامه «تصویر زندگی» شبکه دو سیما، صبح چهارشنبه ۸ بهمن ماه، با موضوع «طب اکسیژن» پخش شد. مجری برنامه در بخشی بینندگان را به تماشای تصاویری مرتبط با این شیوه درمان دعوت کرد، اما تصاویر هیچ ارتباطی با این موضوع نداشت و به میان‌برنامه‌ اختصاص داشت.


مرکز سیما فیلم که آثاری را در جشنواره فیلم فجر داشت، به هنگام برگزاری جشنواره به تبلیغ این فیلم‌ها در تلویزیون اقدام کرد. این در حالیست که سایر آثار سینمایی در شبکه‌های تلویزیونی تبلیغ نشد.


برنامه‌ی «فوق‌العاده»، ۱۹ بهمن ماه با حضور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در حالی به روی آنتن رفت که در تمام مدت، صدا با تصویر میکس نبود.


هم‌چنین برنامه‌ی «فوق‌العاده» برای نخستین بار دادگاه «خسرو گلسرخی» در پیش از انقلاب را پخش کرد.


گوینده‌ی خبر ساعت ۲۱ شبکه اول، ۲۱ بهمن ماه، از عبارت غلط «اصناف‌ها» برای خبر حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن استفاده کرد.


شبکه چهار سیما که برخلاف روند معمول سریال پخش می‌کند، ‌زمانی مشخص را برای پخش سریال ملاصدرا در نظر نگرفته و جمعه هر هفته در ساعات متفاوت «روشن‌تر از خاموشی» به روی آنتن می‌رود.


با گذشت دو ماه از کاهش مدت زمان آگهی‌های بازرگانی، تایم تبلیغات مجددا در حال بازگشت به روند سابق است.


شبکه‌ی تهران در روز ۲۳ بهمن ماه با استفاده از زیرنویس اعلام کرد که «زیر تیغ» ساعت ۲۲ از شبکه اول پخش می‌شود. این درحالی بود که شبکه اول در زیرنویس روز گذشته از پخش همزمان سریال مناسبتی و «زیر تیغ» به ترتیب در ساعت ۲۲ و ۲۳ خبر داده بود. اما تنها زیرتیغ در ساعت ۱۰ شب پخش شد.


سریال « از نفس افتاده» که با موضوع حوادث قبل از پیروزی انقلاب به روی آنتن رفت، در صحنه دورنمای بازیگران آن، کشتی‌ با پرچم جمهوری اسلامی دیده می‌شد.


برنامه‌ی «نود» شبکه سه سیما، ۲۳ بهمن ماه به محلی برای جر و بحث مربی حال حاضر تیم ملی و یکی از مربیان اسبق فوتبال تبدیل شده بود و مجری برنامه کنترل این دعواهای لفظی را از دست داده بود.


برنامه‌ی فوق‌العاده ۲۶ بهمن ماه با حضور یکی از روحانیون مبارز انقلاب اسلامی به روی آنتن رفت. در پایان برنامه، این مهمان به مجری پیشنهاد داد تا از خودش مواظبت کند چرا که ممکن است گاهی به وی حسودی کنند. مجری نیز در پاسخ به این پیشنهاد اعلام کرد که دائم در حال مراقبت از خودش است.


برنامه‌ی «نقد کتاب چهار» که با مجری و کارشناسی محمدرضا سرشار در هفته‌های گذشته بر روی آنتن می‌رفت پنج‌شنبه ۲۶ بهمن ماه در حالی برگزار شد که میهمان ادبی این برنامه در آغاز به گونه‌ای که گویی سرشار دعوت شده است گفت: در این برنامه در خدمت آقای سرشار هستیم.


شبکه سه سیما که علاوه بر انتشار خبر پخش سینمایی «سیریانا» در رسانه‌ها، در اخبار شامگاهی شبکه‌ی خود نیز از پخش این فیلم خبر داده بود، این اثر را بر روی آنتن نبرد و « افسانه ۱۹۰۰» را مجدد تکرار کرد.


تیتراژ برنامه «مستند چهار» پس از پخش قسمت‌های کارشناسی و معرفی فیلم به روی آنتن می‌رود و پس از تیتراژ، اثر مستند با لوگوی مستند چهار پخش می‌شود.


شبکه تهران در حالی ۲۸ بهمن ماه از سیدشهاب رضویان در برنامه‌ای زنده دعوت به عمل آورد که تنها تصویر نمای درشت صورت وی را با گل و دکور برنامه تلفیق ‌کرد و به رغم نمای درشت از مجری، تا پایان دوربین به میهمان این برنامه نزدیک نشد.


اخبار ورزشی شبکه سه سیما، ۳۰ بهمن ماه مخاطبان را به تماشای خبر شبکه اول سیما که در «آنسوی خبرها» موضوع دلایل حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا را دنبال می‌کرد، فراخواند.