گرداننده یک مرکز فساد در تهران با تقسیم منزل ۴ طبقه به ۴۰ واحد به ثروت کلانی دست یافت

سه ماه کار اطلاعاتی ماموران عملیات ویژه معاونت اطلاعات نیروی انتظامی به دستگیری ۳۰ عضو یک مرکز فساد به همراه سرکرده و گرداننده آن در تهران منجر شد.


به گزارش خبرنگار «حوادث» ایسنا، اوایل سال جاری در پی ترددهای فراوان و مشکوک تعدادی از ساکنان ساختمانی در خیابان باقرخان که رفتارهای زننده‌ای نیز داشتند، شهروندان این منطقه موضوع را به پلیس گزارش دادند.


بر این اساس، با وارد عمل شدن پلیس در خصوص بررسی گزارش شهروندان، تردد مشکوک دختران و پسران و همچنین زنان و مردان به ساختمان مورد نظر که از سوی ماموران به طور نامحسوس زیر نظر گرفته شده بود، محرز شده و تیم شناسایی، هماهنگی‌های لازم را جهت ادامه پیگیری‌های پلیسی با مقامات قضایی به عمل آورند تا این که فردی به نام «حسن» صاحب ساختمان و گرداننده این خانه در جریان تحقیقات شناسایی و دستگیر شد.


با دستگیری این شخص، وی در جریان بازجویی‌ها به ماموران گفت: پس از ۲۰ سال اقامت در آمریکا، ۷ سالی است به ایران بازگشته و با تصاحب منزل ۴ طبقه مادری‌ام، آن را به حدود ۴۰ واحد ۶ تا ۲۰ متری تقسیم کرده و برای مقاصد غیر اخلاقی در اختیار افراد قرار می‌دادم.


«حسن» همچنین با بیان این که حین عزیمت به ایران، از همسرش در آمریکا جدا شده است، عنوان کرد: بر این اساس پس از ورود به ایران با زنی رابطه دوستی برقرار کرده و پس از برقراری این ارتباط ، از وی در اهداف شوم خود استفاده می‌کردم.


در این میان متهم دستگیر شده در ادامه اظهاراتش معترف شد: هر یک از واحدهای این ساختمان را بین ۳ تا ۵ میلیون تومان به رهن داده و به جز تعداد معدودی که در جریان موضوع نبودند، از این محل جهت خرید و فروش، استعمال مواد مخدر و اعمال خلاف شرع استفاده می‌شد.


بنا بر اعترافات «حسن»، در این ساختمان همچنین یک شرکت بیمه و یک بنگاه خرید و فروش خودرو بدون مجوز نیز به طور غیر قانونی فعالیت می‌کرده‌اند.


وی اذعان کرد: در طول ۷ سالی که در ایران فعالیت ‌کردم، با اجاره و رهن این واحدها و اخذ مبالغ هنگفتی از متخلفان توانستم، در آمد کلانی به دست آورم.


به نوشته پلیس‌خبر، از آنجا که یکی از شگردهای متهم، اغفال زنان و دختران با وعده اعزام به خارج از کشور و به ویژه آمریکا بوده، حتی تعدادی از افراد با تحصیلات عالیه نیز به دام وی گرفتار شده بودند.


بدین ترتیب با صدور حکم قضایی برای ورود به مخفیگاه، تیم عملیات ویژه معاونت اطلاعات ناجا متشکل از ماموران زن و مرد برای دستگیری متهمان به محل اعزام شدند و با محاصره تمام درب‌های ورودی و خروجی ساختمان که از قبل شناسایی شده بود، موفق به دستگیری ۳۰ تن شدند.


همچنین در جریان بازرسی از این محل، مقادیری مواد مخدر، مشروبات الکلی و دهها حلقه فیلم و سی دی مبتذل کشف و ضبط شد.


به گفته پلیس، در جریان تحقیقات فنی محرز شد که تعدادی از ساکنان این ساختمان در جریان اعمال خلاف صورت گرفته، نبوده‌اند.