گره‌های ترافیکی تهران کاهش یافته است
در پی اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین


گره‌های ترافیکی تهران کاهش یافته است


خبرگزاری فارس: بر اساس اطلاعات مرکز نظارت و کنترل ترافیک شهر تهران در پی اجرای طرح سهیمه‌بندی بنزین و روان شدن ترافیک در نقاط پرتردد و سنگین، گره‌های ترافیکی شهر تهران کاهش یافته است.


به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، ترافیک تهران از زمان اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین روان شده است و نقاطی که دارای ترافیک سنگین بوده‌اند به میزان قابل ملاحظه‌ای با کاهش ترافیک مواجه بوده‌اند.
بر اساس بررسی‌های انجام گرفته توسط مرکز نظارت و کنترل ترافیک شهر تهران ، طی روزهای شنبه دوم تیر تا سه شنبه پنجم تیر، بیش از هزار نقطه در شهر تهران دارای ترافیک سنگین بوده‌اند در حالی که در سه روز اول اجرای طرح (چهارشنبه ششم تیر تا جمعه هشتم تیر) تعداد نقاط دارای ترافیک سنگین به ۲۰۰ نقطه کاهش یافت.
بر اساس اطلاعات دریافتی از این مرکز ، در روز چهارشنبه شهر تهران تنها دارای یک نقطه با ازدحام مسافر و ۱۰ نقطه با ازدحام نسبی مسافر بوده‌ است.
کارشناسان مرکز نظارت و کنترل ترافیک شهر تهران با تاکید اعلام کرده‌اند، به رغم کاهش نسبی ترافیک در خیابان‌های شهر و افزایش نسبی سرعت وسایل حمل و نقل عمومی، در بررسی نتایج حاصل از سهمیه‌بندی بنزین نباید تنها به وضعیت چند روز اول اجرای طرح اکتفا کرد و اظهارنظر دقیق‌تر و علمی‌تر در خصوص نتایج اجرای این طرح نیازمند گذشت مدت زمانی معادل سه هفته است.