گریه جانسوز اکبر عبدی در تلویزیون

به گزارش خبرآنلاین، این بازیگرسینما و تلویزیون به مناسبت فرارسیدن روز مادر، مهمان برنامه زنده «هفت و هفت دقیقه» شبکه آموزش بود. عبدی که در این فیلم نقش ماندگاری را ایفا کرده، از همکاری  با مرحوم حاتمی یاد کرد و گفت : « آن روزها خانه ما انتهای نازی آباد بود و حتی علی حاتمی به من اصرار می​کرد که بیا با ما زندگی کن و یکی از اتاق​های خانه من با همه وسایل مال تو باشد .»

عبدی افزود : «حتی وقتی ۴۰ ساله بودم مرحوم حاتمی می گفت کودک درون تو هنوز زنده است. من این زنده بودن را مدیون آن مرحوم وبزرگانی مثل عبدالله اسکندری ، داوود میرباقری و ..هستم .»

وی اضافه کرد :« یکی از خاطرات من از پخش چندین باره فیلم «مادر » در این سال​ها ابراز لطف مردمی است که این فیلم را دیده​اند و گاه حتی در خیابان ماشین را کنار زده و مرا بوسیده​اند. دربین این مردم حتی کسی بود که می​گفت من با دیدن این فیلم زندگی در آمریکا را ول کردم و به ایران بازگشتم. »

او در این برنامه با تماشای صحنه​هایی از این فیلم به شدت متاثر شد وگریست. بازیگر فیلم « آدم برفی » گفت : « فیلم مادر تکرار شدنی نیست . ممکن است فیلم​های دیگری با این مضمون ساخته شود ، اما این فیلم یک چیز دیگر است.»

عبدی در این برنامه بارها از مرحوم رسول ملاقلی پور به عنوان یکی از اعضای فامیل خود – شوهر دختر عمه​اش – یاد کرد و مجری برنامه  نیز از فیلم «میم مثل مادر » به یکی از آثار سینمایی مهم نام برد که با موضوضع مادرساخته شده​است.

در این برنامه همچنین گفت و گویی با مادر اکبر عبدی پخش شد که  که در منزل شخصی او صورت گرفته بود. مادر این بازیگر درباره کودکی های او و علاقه اش به بازیگری گفت : « هنرپیشگی از همان ۴ سالگی در ذات او بود. البته پدرش هیچ​وقت موافق نبود او بازیگر نبود. وقتی اکبر با  دوستانش بعد از مدرسه برای اجرای تئاتر به گلوبندک می​رفت  و دیر می​کرد، مجبور می​شدم به پدرش بگویم که کلاس اضافه دارد.همیشه سعی می​کردم کمکش کنم. »

او همچنین افزود : « اکبر آقا از همان روزها تا امروز در هیچ دوره​ای به اندازه پرکاهی مرا نرنجاند و همیشه از وضعیت مالی ما سوال می​کرد .»

پس از پخش این فیلم ، عبدی که همچنان اشک می​ریخت ، به ذکر خاطراتی از دوران دبیرستان خود پرداخت و گفت : «من دیپلم تراشکاری قالبسازی داشتم و چون پدرم مکانیک نساجی بود ، دوست داشت که ما هم این صنعت را دنبال کنیم. او می گفت بازیگر، خصوصا بازیگر کمدی را مردم جدی نمی گیرند و می​گویند طرف دلقک است. آن روزها پدرم به این خاطر که نمی توانست ۳ تومان هزینه اضافی روزانه مرا تامین کند، من نتوانستم وارد دانشگاه بشوم.»

عبدی در این برنامه همچنین به ذکر خاطراتی از برادر شهید خود پرداخت و روز آزادسازی  خرمشهر را به بچه های محل​هایش و همچنین پدر و مادر شهید جهان آرا تبریک گفت . در این برنامه همچنین منوچهراسماعیلی که گویندگی نقش اکبر عبدی و سه بازیگر دیگر در فیلم «مادر» را برعهده داشت در یک گفت وگوی تلفنی کوتاه از همکاری خود با مرحوم حاتمی سخن گفت .

۰۳ خرداد ۱۳۹۰