گزارشی از جوان ۲۹ ساله که به حیات دوباره بازگشت

گزارش فارس از جوان ۲۹ ساله که به حیات دوباره بازگشت

خبرگزاری فارس: نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده بود انگار در خلاء بودم. وقتی به خود آمدم، احساس کردم دست و پایم بسته است. به آرامی چشمانم را باز کردم و با فضایی متفاوت از خانه مواجه شدم و فهمیدم مرده بودم اما در بیمارستان زنده شدم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، «عسگر فرجی» جوان ۲۹ ساله‌ای است که ساعت حدود ۱۱، ۱۱:۳۰ روز چهارشنبه ۲۰ شهریور امسال به دلیل مسمومیت دارویی بیهوش می‌شود.
خانواده عسگر با اطلاع از این جریان، او را به بیمارستان آیت‌الله کاشانی که در نزدیکی خانه آن‌ها بوده است، منتقل می‌کنند و در آن‌جا، وضعیت عسگر، «میدریازدوبول» تشخیص داده و دچار ایست تنفسی می‌شود. ضمن این‌که GCS او به ۳ می‌رسد.
ابوالفضل فرجی، کارشناس میکروبیولوژی و پسر عموی عسگر فرجی در خصوص این ماجرا می‌گوید: عسگر تا ساعت ۲:۳۰ روز پنج‌شنبه ۲۱ شهریور در اورژانس بیمارستان آیت‌الله کاشانی ماند و در این مدت با بیمارستان‌های مختلفی مانند شهریار، پیامبران، نوح، مصطفی خمینی و لقمان تماس گرفته شد اما هیچ‌کدام از بیمارستان‌ها وی را نپذیرفتند.
وی ادامه داد: در نهایت ICU بیمارستان آزادی پذیرفت که عسگر به این بیمارستان منتقل شود و دکتر درمان خود را آغاز کرد و پس از گذشت ۴۸ ساعت، واکنش‌هایی را نشان داد ولی دکتر ۴۸ ساعت دیگر نیز با دارو او را خواباند.
عسگر فرجی می‌گوید: من حول و حوش ۷۰ روز بود که داروی آرامش‌بخش مصرف می‌کردم و مصرف آن‌ها نیز افزایش یافته بود.
وی اضافه کرد: خوشحالم که زنده هستم و می‌توانم زندگی کنم پس باید قدر زندگی خود را بدانم.
فراهم فرجی، پدر عسگر اظهار می‌دارد: به بیمارستان‌های زیادی مراجعه کردیم ولی هیچ‌کس پسرمان را پذیرش نکرد. همین یک پسر را دارم و دوست نداشتم او را از دست بدهم.
وی می‌افزاید: معتقدیم برگشت پسرم به زندگی معجزه است چرا که همه از او قطع امید کرده بودند.
میترا کریم‌زاد، سرپرست بخش ICU بیمارستان آزادی نیز می‌گوید: این چند روز در حالت کمای کامل بود ولی مرگ مغزی نبود. یعنی از مرگ مغزی یک درجه کم‌تر بود بعد از آن هم GCS آن بیش‌تر شد.
غلامحسین دهقان، مدیر بیمارستان آزادی نیز اظهار می‌دارد: از این‌که دکتر همایی، پزشک معالج عسگر فرجی توانسته است در مدت زمان کوتاهی منجر به بهبودی بیمارش شود، از طرف مسئولان و پرسنل بیمارستان تشکر می‌کنیم.

عسگر فرجی، بیمار فلج مغزی که به حیات دوباره بازگشت

عسگر فرجی، بیمار فلج مغزی که به حیات دوباره بازگشت