محصولات دانلودی

گزارشی از نظر مخاطبان سریال «روزگار خوش حبیب آقا»

«روزگار خوش حبیب آقا» سریالی است که به عنوان مجموعه‌ی نوروزی شبکه‌ی اول سیما – به کارگردانی مهدی مظلومی – این روزها روی آنتن شبکه‌ی اول سیماست. این در حالیست که برخی از بینندگان این سریال معتقدند که «روزگار خوش حبیب آقا» به درد پخش در ایام نوروز نمی‌خورد.


خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در گزارشی نظرات تعدادی از بینندگان این مجموعه درباره‌ی موضوع ، بازیگران «روزگار خوش حبیب آقا» و تناسب موضوع این اثر با حال و هوای نوروز را جویا شده است.


بر اساس این گزارش، پسری ۱۷ ساله ساکن منطقه‌ی ۱۶ ، با بیان این مطلب که سریال «روزگار خوش حبیب آقا» موضوع چندان مناسبی ندارد، می‌گوید: این اثر به نوعی تکرار سریال‌های نوروزی سال‌های قبل است و سازندگان «روزگار خوش حبیب آقا» می‌توانستند که از بازیگران بهتری به منظور جذاب‌تر کردن این مجموعه استفاده کنند.


وی می‌افزاید: بازیگران مناسبی برای نقش‌های دختر و داماد حبیب آقا انتخاب نشده‌اند و به طور کلی عملکرد بازیگران، موجب شده است «روزگار خوش حبیب آقا» در زمره‌ی سریال‌های متوسط قرار بگیرد.


مردی ۴۲ ساله، ساکن منطقه‌ی ۵ تهران نیز معتقد است که برخی از بازیگران این مجموعه مانند داماد حبیب آقا، به خوبی ایفای نقش نکرده‌اند و در واقع برای انتخاب بازیگران این سریال حساسیت‌های لازم اعمال نشده است.


وی با بیان این که «روزگار خوش حبیب آقا» پرمحتوا ساخته نشده است، می‌گوید:‌این اثر محتوای چندانی ندارد و تنها برای پر کردن وقت مخاطبان و آنتن تلویزیون ساخته شده است و موضوع آن مدام «کش» داده می‌شود.


این مخاطب تلویزیون درباره‌ی تناسب موضوع این مجموعه با حال و هوای نوروز اظهار می‌کند: «روزگار خوش حبیب آقا» باید موجب شادی مخاطبان شود ولی این مهم با تماشای این مجموعه اتفاق نمی‌افتد.


دختری ۲۳ ساله از منطقه‌ی ۴ معتقد است که تنها قسمت‌های اول تا سوم «روزگار خوش حبیب آقا» جذاب بود و قسمت‌های بعدی این سریال به سمت کلیشه سوق پیدا کرده است.


به اعتقاد وی، موضوع آخرین ساخته‌ی مهدی مظلومی «اعصاب خرد کن» است و این مجموعه به درد پخش در ایام نوروز نمی‌خورد.


پسری ۱۲ ساله هم که در منطقه‌ی ۳ زندگی می‌کند،‌ درباره‌ی «روزگار خوش حبیب آقا» می‌گوید: این مجموعه به درد عید نوروز نمی‌خورد چون موضوع شادی ندارد.


به نظر وی بازیگران این مجموعه بد بازی نمی‌کنند.


دختری ۲۴ ساله ساکن منطقه‌ی ۶، «روزگار خوش حبیب آقا» را سریال نازل توصیف می‌کند و معتقد است که این اثر فیلمنامه‌ی خوبی ندارد. مثلا آدم ساده لوحی مثل حبیب آقا را نمی‌توان به عنوان کارمند اداره‌ی مالیات پذیرفت.


به نظر وی «روزگار خوش حبیب آقا» سریال بی‌محتوایی است که فقط به قصد سرگرم کردن مخاطبان ساخته شده است.


به اعتقاد این مخاطب تلویزیون، بازیگران خوبی برای نقش آفرینی در «روزگار خوش حبیب آقا» انتخاب نشده‌اند.


مردی ۵۵ ساله که در منطقه‌ی یک زندگی می‌کند، معتقد است که بازیگران این سریال مصنوعی بازی می‌کنند. علاوه بر آن موضوع «روزگار خوش حبیب آقا» اصلا به واقعیت نزدیک نیست.


دختری ۱۹ ساله، ساکن منطقه‌ی ۷ با بیان این مطلب که فیلمنامه‌ی این اثر اشکالاتی دارد، اظهار می‌کند: حبیب آقا بیش از حد زود باور به تصویر کشیده شده است و عکس‌العمل‌های منطقی درباره‌ی اتفاقاتی چون قتل سرایدار باغ دهقان (با بازی محمود جعفری) از خود نشان نمی‌دهد.


وی در زمینه‌ی تناسب موضوع این مجموعه با فضای نوروز می‌گوید: «روزگار خوش حبیب آقا» اصلا به درد پخش برای عید نوروز نمی‌خورد، چون غم و غصه‌ی زیادی در این سریال وجود دارد.


این مخاطب تلویزیون معتقد است که سیروس گرجستانی (بازیگر نقش حبیب آقا) مثل چند کار قبلی خود، نقش آدم‌های بدبخت را بازی می‌کند.


مردی ۳۳ ساله که در منطقه‌ی ۱۲ زندگی می‌کند، معتقد است که داستان «روزگار خوش حبیب آقا» متوسط است چون برخی از اتفاقات این سریال غلوآمیز است به عنوان نمونه چطور امکان دارد که همه‌ی مشکلات، به صورت پی در پی بر سر کسی نازل شود.

از دیدگاه وی، موضوع این اثر مناسب با فضای نوروز نیست چرا که به موضوع جدی چون مالیات می‌پردازد. بنابراین مسوولان تلویزیون می‌توانستند، سریالی را با موضوع شادتری برای پخش در عید نوروز در نظر بگیرند.


زنی ۴۰ ساله ساکن منطقه‌ی ۲ تهران اعتقاد دارد که موضوع این سریال خوب است، چرا که به رشوه و مالیات می‌پردازد و اگر ادارات در ساخت سریال‌های مرتبط با کار خود، مشارکت داشته باشند که موجب آموزش موضوعات اجتماعی و اقتصادی به مردم شوند، خوب است.


دختری ۲۴ ساله که در منطقه‌ی ۵ سکونت دارد، روزگار خوش حبیب آقا را بد توصیف و اظهار می‌کند:‌ فیلمنامه‌ی این سریال ضعیف است و «روزگار خوش حبیب آقا» تقلیدی از مجموعه‌ی «خانه به دوش» است.


وی می‌افزاید: به غیر از شخصیت حبیب آقا، سایر شخصیت‌ها چندان پرداخت نشده‌اند. از سوی دیگر بازیگران بسیار ساده بازی می‌کنند.


دختری ۲۰ ساله که در منطقه‌ی ۳ ساکن است، در پایان می‌گوید: موضوع این سریال، معمولی است و از میان بازیگران «روزگار خوش حبیب آقا» تنها سیروس گرجستانی و محمود جعفری به خوبی نقش آفرینی می‌کنند.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما