گزارشی از اولین بازی رایانه‌ای در زمینه انرژی هسته‌ای ایران

گزارش فارس از اولین بازی رایانه‌ای در زمینه انرژی هسته‌ای ایران


خبرگزاری فارس: بهمن، فرمانده نیروهای ویژه، مأموریت نجات یکی از متخصصان هسته‌ای ایران را بر عهده دارد و در ۸ مرحله تلاش می‌کند تا مأموریت خود را به نحو احسن به پایان برساند. اما در پایان، مأموریتی بزرگتر در انتظار اوست.


به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، این پیرنگ اولین بازی رایانه‌ای انرژی هسته‌ای است که مسئولان اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان ساخت آن را آغاز کردند و قول داده‌اند که امسال در بین نوجوانان عرضه شود.
بازی رایانه‌ای انرژی هسته‌ای یک داستان جذاب است که در ۸ مرحله طراحی شده است. در این بازی با سعید کوشا آشنا می‌شوید که یکی از متخصصان انرژی هسته‌ای ایران است و به همراه همسر خود عازم سفر کربلا می‌شود.
آنها در بین راه گرفتار نیروهای اشغالگر شده و آمریکایی‌ها که به هویت دکتر کوشا پی‌برده‌اند، آنها را به نقطه‌ای نامعلوم منتقل می‌کنند. اما در ایران بهمن، فرمانده نیروهای ویژه و همرزم پدر دکتر کوشا، که در جنگ شهید شده است، مأمور نجات آنها می‌شود.
بهمن، مردی ۴۰ ساله و با اراده است که برای نجات دکتر کوشا متخصص جوان ۳۰ ساله و همسرش در هر مرحله مبارزه می‌کند و با خطرات بسیاری مواجه می‌شود. فضای این داستان به چند کشور نیز برده می‌شود که به جذابیت این بازی می‌افزاید.
این بازی ویژگی خاصی نیز دارد و آن واقعه‌ای است که در پایان بازی به وقوع می‌پیوندند. در حقیقت در کنار روند تعقیب و گریز این بازی و هدف نجات دکتر کوشا و همسرش، در پایان مرحله هشتم مأموریتی بزرگ در انتظار بهمن خواهد بود که اشتیاق به گذراندن هر مرحله را بیش ‌از پیش افزایش می‌دهد.
سازندگان این بازی رایانه‌ای تفکر ضرورت ساخت این بازی را از سال ۱۳۸۳ و در زمانی می‌دانند که گیم‌نت‌ها در بین نسل جوان کشور جایی برای خود باز کرده بود. اما شروع ساخت این بازی به طور جدی بهمن‌ماه سال ۱۳۸۴ است و هم اکنون نسخه آزمایشی مرحله هشتم نیز به پایان رسیده است و به زودی نسخه اصلی این بازی ساخته می‌شود.
بازی رایانه‌ای انرژی هسته‌ای ایران برای نوجوانان و جوانان در نظر گرفته شده است و به گفته سازندگان آن، در ساخت این بازی جوانان مبتکر ایرانی با حداقل امکانات و حداقل اعتبار فعالیت می کنند.
این بازی، اولین بازی رایانه‌ای است که در خصوص انرژی هسته‌ای در کشور ساخته شده است که فعلا به زبان فارسی و در سراسر کشور عرضه می‌شود. البته سازندگان این داستان تصمیم ساخت این بازی به زبان‌های دیگر و توزیع آن در کشورهای دیگر را به بعد از اتمام ساخت این بازی به زبان فارسی موکول کرده‌اند.
اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان در نظر دارد که این بازی با قیمت مناسب در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد تا همه مخاطبان بتوانند از آن استفاده کنند.
به گزارش فارس اسم شخصیت‌های این داستان به طور کامل نهایی نشده است و سازندگان در نظر دارند که اسامی به روند داستان هویت ببخشد و متناسب با شخصیت هاانتخاب شود.
در حال حاضر این بازی در مرحله صداگذاری قرار دارد و تا تیرماه مراحل ساخت بازی کامل می‌شود.