گزارش آسوشیتدپرس از بانوی سنگ نورد ایرانی

به گزارش خبرینه و به نقل از جام جم ورزشی،این سنگ‌نورد ۲۷ ساله از ۱۳ سالگی صعود از صخره را آغاز کرده و با وجود موانع پیش‌رو در رقابت‌های بین‌المللی به موفقیت‌هایی دست‌یافته است.

آسوشیتدپرس در این گزارش از محدودیت ساعات تمرین صعود از دیوارهای مصنوعی برای زنان و همچنین مشکل دسترسی به مربیان مرد برای سنگ‌نوردان زن نوشته است.

اسماعیل‌زاده به این رسانه می‌گوید: صعود از صخره‌ها برای من بخشی از زندگی است، نمادی از غلبه بر موانع زندگی.

آنچه من انجام می‌دهم باعث تغییر دیدگاه افراد نسبت به هنجارها می‌شود. احساس می‌کنم هیچ فرقی بین زنان و مردان وجود ندارد.

براساس این گزارش حدود ۲۰۰ زن ایرانی در مسابقات سنگ‌نوردی سراسری ایران شرکت می‌کنند. تعداد بسیاری نیز به صورت تفریحی به فعالیت می‌پردازند.

اسماعیل‌زاده در دو جام جهانی که فدراسیون بین‌المللی صعودهای ورزشی برگزار کرده ، حضور یافته است.

او در صعود سرعت زنان در رده ۲۱ جهان قرار دارد. این بانوی سنگ‌نورد ایرانی برای تامین هزینه شرکت در رقابت‌های بین‌المللی به دیگر زنان آموزش صعود می‌دهد، اما در مورد هزینه شرکت در رقابت‌های قهرمانی جهان که ماه دسامبر در پاریس برگزار می‌شود، نگران است.

اسماعیل‌زاده گفت: رقابت‌های قهرمانی جهان حدود سه ماه دیگر شروع می‌شود و بزرگ‌ترین دغدغه ذهنی من این است که آیا توان پرداخت هزینه شرکت در این رقابت‌ها را خواهم داشت یا خیر.

ضمیمه جام بانوان

مطلب بالا در بخش ورزشی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۱ February 2016 | 4:30 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.