گزارش اسوشیتدپرس از آنالیزورهای تیم ملی ایران

آنها با چمدان‌های پر از تجهیزات ویدیویی و مدارک و اسناد فراوان، در داخل و خارج از هتل تیم ملی ایران که به شدت از نظر امنیتی مراقبت می‌شود، به رفت و آمد می‌پردازند.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسوشیتدپرس, در گزارشی به زلاتکو پترسیویچ و سرجان گمالیویچ دو دوست کروات برانکو ایوانکوویچ پرداخت که برای تجزیه تحلیل عملکرد مکزیک و دادن اطلاعات لازم به سرمربی ایران به فرید ریش هافن آمده‌اند: «پتر سیویچ و گمالیویچ در کنار زمین تمرین ایران می‌ایستند، بدون بر زبان آوردن حرفی آنها را تماشا می‌کنند و گاهی به بعضی از آنها اشاره‌ای مختصر دارند.


پترسیویچ، چهل و شش ساله که در کلمبیا و مکزیک چند تیم باشگاهی را هدایت کرده گفت:« نمی‌توانم چیز زیادی بگویم. ما تنها برای تجزیه و تحلیل بازی مکزیک آمده‌ایم.»


ایوانکوویچ امیدوار است که تجربه‌ی مربی‌گری پترسیویچ در مکزیک بتواند به ایران در بازی یکشنبه یاری برساند.


گمالیویچ هم که هدایت چند تیم باشگاهی از لیگ دسته یک ایران را بر عهده داشته، به راه‌های ممکن می‌اندیشد تا بازیکنان ایران بتوانند برابر حریفشان موفق ظاهر شوند:« مکزیک تیم خوبی است؛ اما، هر گروهی در جهان، نقطه ضعف‌هایی دارد. تلاش می‌کنیم آنها را در تیم مکزیک پیدا کنیم. البته مهم‌تر از هر چیز دیگر توانایی بازیکنان ایران در استفاده از این نکات است.»


ایران در دو دوره‌ی پیشین حضورش در جام‌جهانی (۱۹۷۸ و ۱۹۹۸) نتوانسته به دور دوم صعودکند. از این رو گرفتن سه امتیاز از مکزیک را برای رسیدن به این هدف حیاتی می‌داند.


این دو آنالیزور کروات, هیچ توضیح اضافه‌ای در مورد کارشان ندادند؛ اما, گفتند که هر روز تا ساعت سه صبح بیدار می‌مانند تا نکات به دست آمده از بررسی‌هاشان را در اختیار ایوانکوویچ قرار دهند.


گمالیویچ افزود:« برانکو در نهایت تصمیم می‌گیرد؛ از چه چیز بهره گیرد و چه چیز را کنار بگذارد.»