گفته‌های تعدادی از بینندگان سریال «سرزمین سبز»

اغلب بینندگان سریال «سرزمین سبز» که با ایسنا سخن داشتند، معتقد بودند که «خانه سبز» بیشتر مخاطب را جذب می‌کرد.


به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، دختری ۲۱ ساله دانشجوی رشته تاریخ تمدن گفت: «سرزمین سبز» دیالوگ‌های خیلی قشنگی دارد. همچنین به مساله مرگ خوب پرداخته است، این سریال می‌خواهد نشان دهد با این‌که عزیزی از دست می‌رود، ولی باز هم زندگی جریان دارد.


این دانشجو با بیان این‌که دلیل تصمیم مسوولان برای طول‌کشیدن زمان تولید تا پخش را نمی‌داند، افزود: سریال‌هایی که شماره «۲» آن‌ها ساخته می‌شود معمولاً خوب از کار درنمی‌آیند، اما «سرزمین سبز» را در این مورد استثناست.


پسری، دانشجوی رشته ریاضی در مورد این سریال گفت: در «سرزمین سبز» تفکر ایده‌الیستی، مسعود رسام و بیژن بیرنگ کاملا مشهود است.


خانمی ۳۵ ساله ادامه داد: خاصیت سریال این‌طور است که در هر قسمتی اگر سریال را تماشا کنید، باید مخاطب از سریال سردر بیاورد. اما سریال «سرزمین سبز» چنین نیست و در میانه سریال اگر مخاطب آن را بینند، جذب نمی‌شود.


وی افزود: نوع شخصیت‌پردازی و نحوه بازی خسرو شکیبایی و رامبد جوان همانند «خانه سبز» است. موارد تکراری همیشه از طرف مخاطب پس‌زده می‌شود.


پسری ۲۵ ساله در مورد این سریال گفت: سریال حالتی دارد که اگر قسمتی از آن را نگاه کنید، ترغیب نمی‌شود تا قسمت‌های بعد را هم ببینید. وی افزود: بازی‌ها زیاد قوی نیستند و موضوع تکراری است.


دختری ۲۳ ساله گفت: به خاطر این‌که سریال «خانه‌ی سبز» را خیلی دوست داشتم این سریال را نگاه می‌کنم.

پسری دیگری در مورد «سرزمین سبز» افزود: زیاد جذاب نیست. نحوه‌ی فیلم‌برداری آن قدیمی به نظر می‌رسد، خیلی مصنوعی ساخته شده و فیلم بودن آن کاملا احساس می‌شود.


وی با بیان این مطلب که فضای داستان غمگین است، ادامه داد: «خانه‌ی سبز» به خاطر جمع خانوادگی مخاطب زیادی داشت. اما «سرزمین سبز» این‌طور نیست.


یک کارشناس ادبیات نمایشی هم گفت: «سرزمین سبز»، دیالوگ‌نویس خوبی ندارد، شخصیت‌ها تئاتری حرف می‌زنند. موضوع فلسفی دارد، ولی فکر نمی‌کنم کسی به آن تمایلی نشان دهد.


وی تصریح کرد: تاریخ مصرف این سریال گذشته است و به درد همان زمان تولیدش می‌خورد. حتی نحوه‌ی لباس‌پوشیدن بازیگرها قدیمی است.****


به گزارش ایسنا، رسام که به همراه بیژن بیرنگ ساخت سریال « سرزمین سبز» را در ادامه خانه سبز در ۱۰ سال پیش برعهده داشته، چندی پیش در گفت وگو با ایسنا بازخوردهای مخاطبان را پس از پخش دو قسمت مثبت ارزیابی کرد و گفته بود: فیدبک‌ها راضی کننده است. ضمن این که از قسمت سوم سریال «سرزمین سبز» وارد فضای جدیدی می‌شود.


مسعود رسام تاکید کرده بود که «سرزمین سبز» برای مخاطب خاص‌تری نسبت به «خانه سبز» ساخته شده و تماشای آن تامل بیشتری را می‌طلبد.


بیژن بیرنگ نیز پیش از این در پاسخ به این پرسش که آیا موضوعات این سریال پس ازگذشت ۱۰ سال از تولید آن برای مخاطب جذابیت دارد، گفته بود: «سرزمین سبز»مفاهیمی را مطرح می‌کند که در حقیقت جزو موضوعات زندگی ماست. بنابراین اکنون هم جذابیت دارد. در این سریال تلاش شده است که مفاهیم طرح‌شده در «خانه‌ی سبز» در ابعاد وسیعی و در یک سرزمین مطرح و به مفهوم زندگی با رویکرد جدیدی نگریسته شود.