گفت‌وگوبا تنها بازیکن ایرانی NBA

اختلاف زمان هشت و نیم ساعته تهران تا ممفیس باعث شده است شرایط برقراری ارتباط با حامد حدادی، تنها بازیکن ایرانی تاریخ بسکتبال NBA چندان آسان نباشد به خصوص اینکه حامد حالا مجبور است از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح تا ساعت ۱۴ را در تمرینات باشد و پس از آن خود را به لحاظ فکری آماده مصاف با تیم‌های مطرح لیگ حرفه‌ای آمریکا کند.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بازیکن سنتر تیم ملی بسکتبال ایران که از روز سی‌ام سپتامبر کارش را با تیم جدیدش، ممفیس آغاز کرده است به سوالات خبرنگار ایسنا و بسیاری از هوادارانش پاسخ داد.


حامد درمورد آغاز تمریناتش در کمپ ممفیس گفت: تاکنون نزدیک به ۱۶ جلسه تمرین کرده‌ام و فعلا شرایط خوب پیش می‌رود و حتی می‌توانم بگویم روز به روز در حال پیشرفت است. سختی کار فقط به ناآشنایی من با وضعیت اینجاست که اگر بتوانم کم کم به محیط عادت کنم، همه چیز حل است.


وی افزود: نخستین بازی پیش فصل ما در برابر تیم هوستون بود. تقریبا با هواپیما یک ساعت راه داشتیم. به شخصه برای انجام بازی مقابل این تیم خیلی خوشبینم بودم حالا هم می توانم بگویم با وجود قبول شکست در اولین تجربه بازی در NBA شروع خوبی داشتم.


حدادی در رابطه با تفاوت امکاناتی که تیم‌های NBA با سایر تیم‌های دنیا دارند، اظهار داشت: تجهیزات تیم‌های NBA تقریبا با همه جای دنیا تفاوت دارد. هر بازیکنی در اینجا دسترسی به امکاناتی دارد که متعلق به خودش است و واقعا می‌شود گفت که در اینجا هیچ چیز برای پیشرفت کم نیست.بازیکن ملی‌پوش تیم ممفیس درباره‌ی تمرکزی که مربی تیمش نسبت به وی دارد، تصریح کرد: مربی تیم به همه بازیکنان توجه دارد اما، سعی می‌کند تا با نفرات اصلی تیم، حرفه‌ای‌تر کار کند. در مجموع شرایط سخت است و من باید سخت کار کنم. رقابت من و دیگر بازیکنان سنتر تیم آسان نیست. به خصوص اینکه بازیکنی مثل مارک گسول بدلیل سابقه‌ای که برادرش در این تیم دارد از جایگاه خوبی برخوردار است و همین طور بازیکن صربستانی تیم.


حدادی درمورد کیفیت اسکانش در شهر ممفیس گفت: فعلا در یکی از هتل‌های این شهر ساکن هستم تا خانه‌ای که تهیه کرده‌ایم، کامل شود. البته این اتفاق پس از خرید مبل و تلویزیون و سایر ملزومات ظرف چند روز آینده می‌افتد و ما در منزل جدیدمان ساکن می شویم.


وی در پایان از برخورد خوب مردم آمریکا با وی به خصوص مردم شهر ممفیس یاد کرد و به خبرنگار ایسنا گفت: چندی پیش با ترتیب دادن مراسمی در سالن مسابقات‌مان همه‌ی بازیکنان به مردم شهر ممفیس معرفی شدند. مردم اینجا با من و همسرم برخورد خوب و مهربانانه‌ای دارند و خوشبختانه ما تاکنون هیچ مشکلی را احساس نکرده‌ایم.