گفت‌وگوی دادکان با خبرگزاری فرانسه: فاصله‌ی خود با جهان را تا ۲۰۱۰ کم می‌کنیم

محمدعلی دادکان، رییس فدراسیون فوتبال ایران باور دارد، ایران با وجود نداشتن لیگ حرفه‌یی می‌تواند با سخت‌کوشی به مرحله‌ی دوم جام‌جهانی برسد.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دادکان در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه درباره‌ی شرایط تیم ملی پیش از سفر به آلمان و دیدارهای دوستانه اظهار نظر کرد. دیدارهای دوستانه شامل بازی با کرواسی، کشور برانکو ایوانکوویچ، سرمربی ایران است.


دادکان این چنین از آرزویش گفت:« مانند تمام ایرانی‌ها امیدوارم به مرحله‌ی دوم برسیم و این شانس را داریم که چنین کاری را انجام بدهیم. از تمام توانمان استفاده می‌کنیم. پیشرفت پایداری داشته‌ایم و اکنون در جمع بیست تیم برتر جهان هستیم.»


دادکان که اکنون پنجاه سال دارد و پس از جام جهانی بازنشسته خواهد شد، ادامه داد:« تنها یک تیم قهرمان جام جهانی می‌شود و بسیار علاقه دارم که این تیم ایران باشد. امروز شکست دادن اسپانیا، آرژانتین یا برزیل کمی غیر منطقی است. ما با آنها فاصله‌ی بسیاری داریم؛ اما، در فوتبال سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و در حال کشف استعدادها هستیم و خواهیم توانست این فاصله را تا ۲۰۱۰ کم کنیم.»


دادکان درباره‌ی برنامه‌های تیم ملی گفت:« هشت می، در سوییس اردو خواهیم زد و بار دیگر از بیست‌وچهار می تا سه جون در یکی از کشورهای کرواسی و اتریش اردویی خواهیم داشت که می‌کوشیم در آن مدت با کرواسی، تونس و چک بازی کنیم.»


در گزارش خبرگزاری فرانسه آمده است: «ترتیب دادن بازی‌های دوستانه برای ایران به ویژه در خانه دشوار بوده است. ایران کرواسی، کشور برانکو ایوانکوویچ را راضی کرده تا در دیدار دوستانه با آنها بازی کند؛ اما، این بازی در زمین بی‌طرف برگزار می‌شود. سایر تیم‌ها برای سفر به ایران برای بازی‌های دوستانه بسیار بی‌میل بوده‌اند.»


دادکان جسورانه در این باره گفت:« اکنون ما هیچ دیدار دوستانه خانگی نداریم؛ اما، اعلام کرده‌ایم که برای میزبانی هیچ تیمی مشکلی نداریم. همان طور که دیده‌اید شعار جام‌جهانی زمانی برای دوستی است، پس ما ورزش و سیاست را در هم نیامیخته‌ایم. انرژی هسته‌ای خواسته مردم ایران است. که آشکارا حق است؛ اما، در بازی‌های دوستانه‌ی فیفا، ما به شعار دوستی فیفا احترام می‌گذاریم.»


دادکان بیم تیم ملی ایران از حمله‌ی افراطی‌ها در آلمان را رد کرد:« هیچ اتفاق غیر معمولی را در آلمان پیش‌بینی نمی‌کنیم و نگران هیچ چیزی نیستم. بازی‌هایمان را با توجه به برنامه فیفا برگزار می‌کنیم و محافظت و امنیت اضافی را درخواست کرده‌ایم.»