محصولات دانلودی

گوجه فرنگی‌ها هم حشره می‌خورند!

دانشمند ان برای اولین بار دریافته اند که برخی گیاهان باغی مانند « گوجه فرنگی ها» و «سیب زمینی ها» هم قاتلان مرگباری برای حشرات هستند که از این حیث با مگس کش ها و حشره کش ها برابری می کنند.

به گزارش ببین نیوز، این دانشمند ان دریافته اند که گیاهان شکارچیان گوشتخواری هستند که برای بارورسازی خودشان حشرات را می کشند.

تحقیق جدید نشان می دهد که آنها حشرات کوچک را با موهای چسبنده روی ساقه هایشان به دام انداخته و می کشند و وقتی این جانوران روی زمین افتاده و تجزیه می شوند، مواد مغذی حاصل را از طریق ریشه هایشان از خاک جذب می کنند.

در ابتدا تصور می شد که این تکنیک در طبیعت وحشی به منظور تکمیل ریزمغذی ها در خاک نامرغوب و ضعیف استفاده می شود، اما بعد معلوم شد که حتی گونه های مختلفی از گیاهانی که در باغچه سبزیجات خانگی خود پرورش می دهید، نیز می توانند این توانایی را به دست آورند.

محققان مرکز تحقیقاتی سلطنتی بوتانیکال گاردن کیو، دانشگاه کوئین ماری و دانشگاه لندن که این تحقیق را انجام داده اند، معتقدند که صدها گیاه قاتل بیشتر از آنچه تاکنون شناخته شده اند، در دنیا وجود دارد.

محققان می گویند « گوجه فرنگی » و «سیب زمینی» از جمله این گیاهان هستند که موهای چسبنده دارند و حشرات را شکار می کنند.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما