گوشت گاوی کیلویی ‌٣٨� � تومان

با هدف تنظیم بازار گوشت در ماه مبارک رمضان ۱۰ هزار تن گوشت یخ زده وارداتی در واحدهای صنفی، تعاونی‌ها و فروشگاه‌های زنجیره توزیع می‌شود.


کاظم صمدی ـ رییس اتحادیه گوشت گوسفندی ـ در گفت‌وگو با خبرنگار بازرگانی ایسنا، با اشاره به اینکه از سوی وزارت بازرگانی ۱۰ هزار تن گوشت یخ زده وارداتی در حال توزیع به بازار است از آمادگی این صنف برای اجرای کامل طرح ضیافت الله خبر داد.


وی افزود: حدود ۲۰۰ واحد صنفی عرضه گوشت گوسفندی در طرح ضیافت الله گوشت عرضه شده از سوی وزارت بازرگانی را توزیع خواهند کرد.


به گفته صمدی این طرح با هدف متعادل نگه داشتن قیمت گوشت در ماه رمضان انجام می‌شود و با اجرای آن قیمت گوشت افزایش نخواهد یافت.


وی با بیان اینکه هنوز قیمت نهایی برای عرضه گوشت‌های وارداتی در ماه رمضان تعیین نشده است افزود: در حال حاضر قیمت گوشت در بازار چهار هزار و ۱۰۰ تومان است و در دو هفته گذشته تغییری نداشته است.


صمدی به تلاش مجریان طرح ضیافت الله در عرضه گوشت برای رفع موانع حمل و نقل و سهمیه‌بندی توزیع آن اشاره کرد و گفت: صنف توزیع‌کنندگان گوشت گوسفندی آمادگی عرضه گوشت با قیمت کمتر و شکستن قیمت‌ها را دارند و طرح را مورد حمایت قرار می‌دهند.


رییس اتحادیه گوشت گوسفندی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تعرفه واردات گوشت تغییری کرده یا نه گفت: در این زمینه اطلاعی در اختیار اتحادیه نیست و هنوز مشخص نشده که آیا تعرفه همانند سال قبل است و یا تعرفه جدیدی وضع خواهد شد.


همچنین خسرو ابراهیمی ـ عضو مجمع امور صنفی،‌ خدماتی و توزیعی ـ در این زمینه اظهار کرد: قیمت گوشت گاوی برای عرضه در ماه مبارک رمضان سه هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده است اما هنوز قیمتی برای گوشت گوسفندی ارائه نشده است.