یک هزار نگهبان مسلح برای تأمین امنیت بانک ‌های خراسان رضوی

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از خبرگزاری مهر، سردار بهمن امیری مقدم  در دیدار با رئیس کل دادگستری و مسئولان قضائی استان با تبریک ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات بندگان پرهیزگار بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا در دیداری که با فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی داشتند پلیس را یار مهربان مردم خطاب کردند که این عنوان لوح افتخاری است برای کارکنان ناجا و تکلیف پلیس را در اجرای ماموریت ‌های محوله به عنوان یک فرمان سنگین تر می‌ کند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: خوشبختانه در خراسان رضوی و مشهد با توجه به حجم حضور زائران مشتاق زیارت بارگاه ملکوتی ثامن الحجج آقا علی ابن موسی الرضا(ع) به برکت لطف و عنایت امام مهربانی ‌ها و همچنین پشتیبانی دستگاه قضائی و همکاری آگاهانه شهروندان فهیم و قانون مدار که سرمایه ‌های اجتماعی پلیس هستند شاهد برقراری نظم و امنیت مطلوب و در خور شان پایتخت معنوی ایران هستیم.

وی بیان کرد: پلیس تلاش شبانه روزی خود را برای برقراری نظم و پایداری امنیت عمومی برداشته و از ابتدای امسال بیش از ۶ تن انواع مواد مخدر کشف و عاملان سرقت ‌های مسلحانه از بانک ‌های مشهد دستگیر شده اند.

سردار بهمن امیری مقدم با اشاره به اثر بخش بودن تعاملات پلیس و بانک ‌ها بیان کرد: بسته امنیتی برای بانک ‌ها آماده شده که خوشبختانه با توجه و همکاری مسئولان بانکی شاهد پیشگیری آگاهانه از وقوع سرقت ‌ها بوده ایم.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی اظهار داشت: در همین راستا طرح ویژه تأمین امنیت بانک ‌ها با ساماندهی یک هزار نگهبان مسلح در خراسان رضوی اجرایی شده که با حضور نگهبان در مقابل بانک ‌ها و مراکز تجاری و مقابل طلافروشی ‌ها شاهد نظم بخشی مدیریت شده ای بوده ایم.

وی توفیقات پلیس خراسان رضوی در خصوص کاهش ۴۰ درصدی تلفات جاده ای ، بهره گیری توسعه ای از دوربین ‌های کنترلی ، راه اندازی گشت ‌های خودرویی دوربین دار ، ساماندهی ترافیک ، برخورد با جرایم سایبری و همچنین مقابله جدی با عاملان سرقت ‌ها و جرایم خشن را تشریح نمود .

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی نیز در این دیدار با تشکر از مجموعه اقدام ‌های انجام گرفته توسط پلیس خراسان رضوی بیان کرد: نظم و امنیت شایسته ای که امروز در این خطه از کشور عزیزمان که به برکت وجود بارگاه ملکوتی ثامن الحجج پایتخت معنوی ایران نامیده می‌ شود مرهون تلاش و از خودگذشتگی کارکنان انتظامی استان است.

حجت الاسلام دکتر مظفری افزود: برقراری ، حفظ و تأمین نظم و امنیت در جامعه همچنان اولویت اصلی دستگاه قضائی و پلیس است و باید در این عرصه بکوشیم ضمن توسعه تعامل هدفمند و بهره گیری از همکاری ‌های سرمایه ‌های اجتماعی ، وظیفه و تکلیف حساس و مهم خود را به خوبی ایفا کنیم.

وی با اشاره به اهمیت و حساسیت وظیفه دستگاه قضائی و پلیس به برکت خون شهدای گرانقدر نظام مقدس اسلامی و شهدای نیروی انتظامی بیان کرد: عزم جدی برای انجام تکلیف شرعی و قانونی که بر عهده داریم باید به کار ببندیم.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی اظهار داشت: پلیس امروز با حضور مقتدرانه خود در جامعه جایگاه ویژه و ارزش و عزت خاصی دارد که این یک توفیق بزرگ برای این نیروی خدمتگزار محسوب می‌ شود.

وی دقت نظر در پوشش عملیاتی و برخورد قضائی با قاچاق کالا و ارز و همچنین مقابله و برخورد قاطعانه و جدی با بی نظمی ‌ها، هنجار شکنی ‌ها و جرم و خشونت را خواستار شد و از آمادگی دادگستری استان خراسان رضوی برای توسعه همکاری و پشتیانی از فرماندهی انتظامی این استان خـبـر داد.

در این جلسه دادستان عمومی و انقلاب مشهد نیز در سخنانی از حضور به موقع، سرعت عمل و حرفه ای گرایی پلیس خراسان رضوی تشکر نمود و بیان کرد: خوشبختانه در تمامی عرصه ‌های مقابله با ناهنجاری و وقوع جرایم و برخورد با اراذل و اوباش و عاملان بی نظمی ‌ها شاهد حضور فعالانه ، مقتدرانه و عزتمندانه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی بوده ایم که این نمادی از خدمتگزاری پلیس رضوی به زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی ثامن الحجج آقا علی ابن موسی الرضا(ع) است.

غلامعلی صادقی خاطر نشان نمود: خوشبختانه در حوزه برخورد با ناهنجاری ‌ها و تأمین امنیت اخلاقی نیز شهروندان در پایتخت معنوی ایران قدردان زحمات و تلاش بی شائبه پلیس خراسان رضوی هستند و ما نیز از این اقدامات تشکر و قدردانی می‌ کنیم.