۲۵ هزار نیروی پلیس برای تأمین امنیت زائران حرم امام راحل

 به گزارش خبرینه و به نقل از خبرنگار مهر، سردار حسین اشتری در قرارگاه روح الله واقع در کلانتری ۱۷۱ حرم امام خمینی(ره) افزود: امسال نیز قرارگاه روح الله به مناسبت ارتحال امام(ره) ایجادشده و اقدام ‌های اولیه از هفته ‌های پیش در فرماندهی تهران بزرگ و شش قرارگاه فرعی اعم از پلیس آگاهی، امنیت و راهور انجام شده و از فردا(چهارشنبه) تا روز شنبه (شانزدهم خرداد) نیروها به صورت آماده باش هستند.

سردار اشتری با بیان اینکه پیش بینی ‌های لازم برای تأمین امنیت و خدمت رسانی به زائران حرم امام(ره) که از استان ‌های مختلف کشور به تهران می‌ آیند شده بیان کرد: پلیس راه و راهور پشتیبانی لازم را از زائران خواهند داشت و از مردم می‌ خواهیم که همکاری لازم را با آن‌ها داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به تأمین امنیت میهمانان خارجی مراسم بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام بیان کرد :امنیت، محل اسکان و پذیرایی از میهمانان خارجی از بدو ورود تا لحظه ای که ایران را ترک کنند با تقسیم کار مشخص به عهده دستگاه ‌های امنیتی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ناجا است.

رئیس پلیس ناجا با بیان اینکه بیش از ۲۰ هزار دستگاه اتوبوس و هفت هزار سواری شخصی از سراسر کشور به حرم امام راحل می‌ آیندافزود: برآورد ما این است حرم امام (ره) امسال میزبان بیش از یک میلیون زائر برای بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) باشد.

وی با اشاره به تمهیدات پلیس برای برخورد با سرقت ‌های احتمالی از زائران حرم امام(ره) نیز تصریح نمود: ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ در این خصوص آماده برخورد با سارقان هستند اما بحث اطلاع رسانی و توجیه زائران برای هوشیاری آن‌ها در این موضوع بسیار موثر است.

سردار اشتری همچنین درباره تمهیدات ترافیکی اعمال شده در اطراف حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: تمامی مسیر ‌ها برای افرادی که قصد مسافرت دارند باز است و تنها در بعضی ساعات محدودیت ‌های ترافیکی در مسیرهای منتهی به حرم خواهیم داشت.

وی با تأکید براینکه ماموران پلیس در برخی از نقاط با زائرانی که با پای پیاده به سمت حرم امام خمینی در حرکتند همراه خواهند شدگفت به زایران توصیه می‌ شود حتما به توصیه ‌های ماموران پلیس گوش کنند .