محصولات دانلودی

‌٢۶ آبان روز ملی خودکفایی گندم

تاکنون بیش از ۶۰ درصد گندم اراضی آبی و دیم کشور کشت شده است.


به گزارش خبرنگار کشاورزی ایسنا، دومین سال جشن خودکفایی گندم در حالی برگزار می‌شود که خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در سال زراعی ۸۵ ‌ـ ۸۴ با حدود ۲۳۰ هزار تن افزایش نسبت به اولین سال خودکفایی گندم (۸۳ ـ ۸۲) به ۱۱ میلیون و ۴۳۰ هزار تن افزایش یافته است.


مهندس کمال ذبیحی ـ مجری طرح‌های استراتژیک و قائم مقام معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی ـ به مناسبت ۲۶ آبان ماه (روز ملی خودکفایی گندم) در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی ایسنا، ضمن تقدیر از تلاش کشاورزانی که برای تولید گندم مورد نیاز کشور تلاش کرده‌اند، افزود: خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان امسال نسبت به کل خرید سال گذشته ۴۷۳ هزار تن افزایش داشته که این رقم رکورد جدیدی را در کشور ثبت کرده است.


او میزان خرید گندم را در سال ۸۰، ۶ میلیون و ۶۶۰ هزار تن عنوان کرد و افزود: در پنج سال گذشته میزان خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان بیش از ۲ برابر شده است و امیدواریم با تلاش کشاورزان و با داشتن باران کافی، استمرار خودکفایی را در سال زراعی ۸۶ ـ ۸۵ نیز داشته باشیم.


ذبیحی خاطرنشان کرد: با توجه به خرید نقدی گندم در سال زراعی ۸۵‌ ـ ۸۴ و پرداخت به موقع مطالبات گندم‌کاران خوشبختانه در حال حاضر شاهد استقبال بیش‌تری در خصوص کشت و کار گندم هستیم به طوری که تاکنون بیش از ۶۰ درصد گندم اراضی آبی و دیم کشت شده و امیدواریم سال آینده با تلاش کشاورزان حتی بیش از میزان خرید امسال خرید داشته باشیم.


براساس این گزارش، از میزان گندم خریداری شده در سال جاری خوزستان با یک میلیون و ۱۷۱ هزار تن، گلستان با ۸۰۰ هزار تن، کرمانشاه با ۷۶۳ هزار تن و کردستان با ۷۱۲ هزار تن بیش‌ترین میزان خرید گندم از کشاورزان را به خود اختصاص داده‌اند.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

  • گروه اینترنتی خبرینه
  • هیچ
  • 20
  • ۲۶ آبان ۸۵
گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما