۱۰ مکانی که گوگل نمی خواهد ببینید ! + تصاویر

به نقل از برترین ها، درلیست زیر نام ده مکان را می بینید که نقشه های گوگل به دلایل امنیتی آنها را به ما نشان نمی دهند.

۱. محل اقامت خانواده ی سلطنتی ، هلند

(The Royal Residenc(


۲. فرودگاه بین المللی بوفالو نیاگارا ، نیویورک

(Buffalo Niagara International Airport(


نقشه های گوگل با ایجاد هاله ای سفید رنگ تصویر این فرودگاه را به شکلی محو و نامشخص نشان می دهند و وقتی زوم می کنیم هیچ یک از جزییات قابل مشاهده نیستند.

 

۳. پارک ملی تانتاکو، شیلی

(Tantauco National Park)


این پارک ملی روی نقشه های گوگل تنها با یک پیکان مشخص شده است . طبیعت حفاظت شده ی این پارک محل زندگی بسیاری از گونه های جانوری است که در معرض انقراض قرار گرفته اند.

 

۴. سد کووی، جنوب کارولینا

(Keowee Dam)


این مخزن ذخیره ی آب که بر رودخانه کووی واقع در کارولینای جنوبی قرار گرفته و به درخت کریسمس شباهت دارد، روی نقشه های گوگل به طور کامل مشخص نشده است. شرکت Duke Energy از این سد برای تولید برق استفاده می کند.

 

۵. مکانی اسرارآمیز در روسیه!


معلوم نیست چرا نقشه ها ی گوگل این منطقه را به صورت واضح نشان نمی دهند، به خصوص که این منطقه در دشت های سیبری قرار دارد. نزدیک ترین شهر به آن اگوکینوت است که در همسایگی آلاسکا واقع شده است.

 

۶. فرودگاه مینامی توریشیما، ژاپن

(Minami Torishima Airport)


نقشه های گوگل این فرودگاهِ یک باندی را بیش از حد سفید نشان داده و بدین ترتیب به کاربران اجازه نمی دهند تصویر آن را به خوبی ببینند. این فرودگاه به پروازهای جزیره ی مینامی توریشیما اختصاص دارد و در حال حاضر نیروی دریایی ژاپن از آن استفاده می کند.

 

۷.ساختمان Aaf Michael ، یوتا

(The Michael Aaf Building)


منطقه عملیاتی داگوِی در اختیار ارتش آمریکا قرار دارد و سلاح های بیولوژیکی و شیمیایی در آن آزمایش می شوند. نقشه های گوگل به دلایل امنیتی به کاربران اجازه ی دیدن این مکان را نمی دهد .

 

۸. نیروگاه حرارتی و برقی دانشگاه کرنل، نیویورک.

(Cornell University Combined Heat and power Plant)t


این نیروگاه که در سال ۲۰۱۰ در شهر ایتاکا واقع شده است روی نقشه های گوگل به شکل محو و نامشخص نشان داده شده است. این نیروگاه پیشرفته با استفاده از گاز طبیعی برق تولید می کند و بدین ترتیب تا حد زیادی از انتشار دی اکسید کربن جلوگیری می کند.

 

۹. شهر بابل، عراق.

(Babylon)


این شهر روی نقشه های گوگل بیشتر به یک مزرعه ی کشاورزی بی انتها شبیه است تا یک شهر شلوغ و پررفت و آمد.

 

۱۰. منطقه ی Vlissingen هلند


ساختمان های سلطنتی هلند تنها مکان هایی نیستند که روی نقشه محو شده اند. مخازن نفت و بعضی پایگاه های ارتش و نیروی هوایی نیز روی نقشه مشخص نیستند. همانطور که می بینید منطقه ی واقع در سمت چپ هم دستکاری شده است. در هلند مکان های دیگری نیز وجود دارد که از نقشه های گوگل حذف شده اند ولی می توان آنها را در بینگو مشاهده کرد.

یک نظر برای "۱۰ مکانی که گوگل نمی خواهد ببینید ! + تصاویر" ارسال شده
  1. حامد گفت:

    په نه په. بزاره تمام سوراخ سمبه های عالم رو ببینیم@!

نظرات بسته شده است.