۱۰۰ میلیون ریال وام خرید فرش دستباف به متقاضیان پرداخت می‌ شود

ئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با صندوق کارآفرینی امید گفت: برای رونق بازار داخلی، وام خرید فرش دستباف تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال به متقاضیان پرداخت می‌ شود.

وام خرید فرش دستباف

حمید کارگر در جمع تاجران، تولیدکنندگان، طراحان و دست اندرکاران فرش دستباف استان فارس درشیرازافزود: جوایز صادراتی، یارانه ‌های نمایشگاهی و پشتیبانی ‌ها برای پذیرش هیات ‌های تجاری خارجی در سال ۹۵ احیا می‌ شود.

وی با اشاره به درخواست جمعی از تولیدکنندگان و تاجران فرش دستباف استان فارس برای جلوگیری از صادرات پشم به کشورهای رقیب و همچنین حل مشکل دریافت عوارض از فرش ‌های مرجوعی گفت: با هماهنگی ‌های انجام شده بین دستگاه ‌های مرتبط در پی یافتن راهی برای کاهش صدور پشم و همچنین لغو دریافت عوارض از فرش ‌های مرجوعی هستیم .

رئیس مرکز ملی فرش ایران در ادامه با اشاره به برنامه ‌های تبلیغی برای فرش دستباف کشور در عرصه بین المللی گفت: تور تخصصی فرش ایران در سال جاری میلادی برگزار می‌ شود و جمعی از پژوهشگران، تاجران و مجموعه داران خارجی در این تور حضور خواهند داشت و مقصد آخر آن‌ها شیراز خواهد بود.

وی ادامه داد: علاوه بر آن، با کمک خوشه فرش دستباف فارس، تور تخصصی ویژه خبرنگاران خارجی مقیم ایران برگزار می‌ شود.

رئیس مرکزملی فرش ایران در بخش دیگری از مطالب خود درباره بیمه قالیبافان نیز بیان داشت: باتوجه به بودجه پیشنهادی دولت، سهم قالیبافان زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی در سال ۹۵ افزایش می‌ یابد.

ایرنا

اخبار مرتبط:

فرش دستباف ایرانی متری ۱۰ میلیون تومان!

فرش دستباف کدام مناطق ایران ثبت جهانی شده است؟

پشتیبانی از تولیدکنندگان لازمه افزایش تولید فرش دستباف

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۳ April 2016 | 12:12 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.