۱۴ آزادراه در سراسر کشور در حال احداث است
مدیرکل ساخت آزادراه‌های کشور:


۱۴ آزادراه در سراسر کشور در حال احداث است


خبرگزاری فارس: مدیرکل ساخت آزادراه‌های کشور گفت: طبق برنامه چهارم توسعه، ۱۴ آزادراه در کشور در حال احداث است و آزادراه اصفهان ـ شیراز یکی از آنها به شمار می‌رود.


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، محمدرضا منتظری امروز پنجشنبه در مراسم آغاز آزادسازی، تملک و قطعه‌بندی مسیر آزاد راه اصفهان ـ شیراز افزود: با احداث این آزادراه، مسیر ۴۸۰ کیلومتری فعلی ۱۵۰ کیلومتر کوتاه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ‌خرداد سال گذشته، برنامه تکمیل آزادراه مدون و اکنون مشاور در حال تکمیل مطالعه است، اضافه کرد: حدود یک ماه ‌قبل قرارداد انجام امور ژئوتکنیک آزادراه برای مطالعه پل‌ها و تونل‌ها منعقد شده‌‌ و پیش بینی هزینه برای پل‌ها و تونل‌ها حدود ۷ میلیون تومان است.
منتظری، میزان اعتبار آزادراه ‌اصفهان ـ شیراز را ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام و با بیان اینکه این هزینه به صورت ۵۰ درصدی بین بخش خصوصی و دولت مشترک خواهد بود، گفت: این میزان به دلیل وجود ۲۲ تونل و ۵ پل بزرگ است.
وی از اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به این پروژه خبر داد و گفت: تصرف اراضی از ۲ ماه پیش آغاز‌ و تا امروز ۳۰۰ میلیون تومان آماده پرداخت است‌ و امیدواریم به تدریج مشکلاتی که باعث طولانی شدن دوره احداث می‌شود از پیش رو برداشته شود.
منتظری تصریح کرد: این آزادراه به صورت چهار خطه ساخته می‌شود که از مناطق کوهستانی و سخت‌گذر عبور می‌کند و در طول مسیر، مجتمع‌های خدماتی رفاهی ساخته خواهد شد و مدت ساخت آن بین ۴ تا ۵ سال است.