*۱۵ مـلـوان انـگـلـیـسـی آزاد شـدنـد*

۱۵ ملوان انگلیسی که عصر روز چهارشنبه بنا به دستور رییس جمهور آزاد شده بودند، در مقابل خبرنگاران رسانه‌های جمعی داخلی و خارجی قرار گرفتند.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایسنا، احمدی‌نژاد در پایان مصاحبه مطبوعاتی خود خبرنگاران را دعوت کرد که در مراسم آزادی ۱۵ ملوان انگلیسی که در یکی از ساختمان‌های نهاد ریاست جمهوری برگزار می‌شد، شرکت کنند.

خبرنگاران نیز با شنیدن این خبر به سمت محل برگزاری این مراسم رفتند، ولی به دلیل برخی از ناهماهنگی‌ها، برخی از خبرنگاران در ابتدا نتوانستند مراسم آزادی ۱۵ ملوان انگلیسی را از نزدیک مشاهده کنند،اما در پایان این مراسم، وقتی رییس جمهور از ساختمان برگزاری مراسم خارج شد، خبرنگاران به رییس جمهور این مساله را اعلام کردند و رییس جمهور نیز از تیم رسانه‌ای خود درخواست کرد تا هماهنگی‌های لازم صورت گیرد تا این خبرنگاران و عکاسان بتوانند از این پانزده ملوان انگلیسی گزارش تهیه کنند. سرانجام بعد از دقایقی انتظار، خبرنگاران توانستند از این پانزده ملوان انگلیسی فیلم و گزارش تهیه کنند.


به گزارش ایسنا، جوان‌فکر، مشاور مطبوعاتی رییس جمهور، در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا که این ۱۵ ملوان انگلیسی به کجا تحویل داده خواهند شد؟، گفت:« به احتمال زیاد آنها به مقامات انگلیسی در تهران تحویل داده خواهند شد تا هماهنگی‌های لازم برای پرواز آنها به کشورشان صورت گیرد.»


همچنین هاشمی ثمره، مشاور ارشد رییس جمهور نیز به خبرنگاران گفت:« براساس اطلاعات من، این ملوانان فردا صبح به فرودگاه خواهند رفت و از آنجا به سمت مقصدشان پرواز خواهند کرد.»

رییس جمهور در مراسم آزادی این ۱۵ ملوان انگلیسی با تک‌تک این ملوانان دست داد. ملوانان انگلیسی در این مراسم همه لباس رسمی یعنی کت و شلوار بر تن داشتند.