۱۹ آذر آخرین مهلت پرداخت جریمه های رانندگی

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور از مردم خواست تا هرچه سریع‌تر نسبت به پرداخت جرایم رانندگی خود اقدام کنند تا مشمول جریمه ۲ برابری نشوند.

سرهنگ مرتضی دهقانی در گفت‌وگو با فارس گفت: برابر ماده ۶۵ قانون بودجه سال جاری کسانی که سال گذشته جرایم رانندگی خود را پرداخت نکرده و مشمول دو برابر شدن جریمه شده‌‌ بودند می‌توانند با مراجعه به مراکز پلیس + ۱۰ از آخرین مهلت‌های حذف جرایم دوبرابری استفاده کنند.

وی گفت: از تاریخ ۱۹ خرداد لغایت ۱۹ اذر مهلت شش ماه‌ای برای حذف جرایم دوبرابری داده شده بود که پس از پایان این بازه زمانی در ساعت ۲۴ هجدهمین روز آذرماه جرایم مجددا دو برابر خواهد شد.

دهقانی از شهروندان خواست تا هرچه سریع‌تر نسبت به پرداخت جرایم رانندگی خود اقدام کنند و از مشمولیت جریمه دوبرابری خارج شوند.

قبض جریمه رانندگی را الکترونیکی پرداخت کنید

رئیس مرکز اجرائیات راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: پرداخت قبوض جرایم رانندگی از امروز از طریق تلفنبانک بانک ملی ایران، سایت اینترنتی، دفاتر پلیس + ۱۰ و خودپردازهای بانک ملی ایران نیز انجام می شود.

واحد مرکزی خبر، سرهنگ جهانگیری با بیان این که این اقدام برای تحقق دولت الکترونیک و بهره گیری از نرم افزار IT است افزود: انتظار می رود بزودی تمامی چرخه اجرائیات از مرحله صدور، استعلام و کنترل به صورت الکترونیک انجام شود.

 

وی گفت : در حال حاضر با ساماندهی نحوه پرداخت قبوض جرایم به صورت غیرحضوری، رانندگان می توانند از امروز از طریق تلفنبانک بانک ملی ایران به شماره ۲۷۸۴ -۰۲۱ به صورت شبانه روزی، سایت اینترنتی www.bmi.ir یا با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ و استفاده از دستگاه پایانه فروش و یا با به مراجعه خودپرداز بانک ملی ایران برای واریز مبلغ جریمه اقدام کنند.

 

رئیس مرکز اجرائیات راهنمایی و رانندگی ناجا افزود: رانندگان در هنگام پرداخت مبلغ جریمه به صورت الکترونیک باید شناسه قبض جریمه و شناسه پرداخت را که در پائین برگه جریمه حک شده است، وارد سیستم کنند.

 

سرهنگ جهانگیری گفت: همچنین با استعلام جریمه از طریق پیامک ۳۰۰۰۵۱۵۱ بزودی شناسه قبض و پرداخت نیز به آن اضافه خواهد شد و شهروندان می توانند مبلغ جریمه خود را از این طریق پرداخت کنند.