۲ مرد شیاد بر سر ۲۳ جویای کار کلاه گذاشتند

 ۲ مرد که ۲۳ جوان شهرستانی را به بهانه یافتن کار مناسب فریب داده و با عضویت در یک شرکت هرمی، اقدام به کلاهبرداری میلیونی از آنها کرده بودند، دستگیر شدند.


به گزارش خبرنگار جام‌جم، یکی از اهالی غرب تهران با مرکز پلیس تهران تماس گرفت و از رفت و آمدهای مشکوک مردان جوانی به منزل اجاره‌ای یکی از اهالی خبر داد. به دنبال این تماس، ماموران به محل مورد نظر اعزام و پس از هماهنگی قضایی وارد آن منزل شده و موفق به دستگیری ۲۵ مرد جوان شدند و تعدادی جزوه‌های آموزشی شرکت هرمی گلدکوئیست، رایانه و کیس را کشف و ضبط کردند.

با انتقال متهمان به مرکز پلیس، در بازجویی از آنها معلوم شد، ۲۳ نفر از آنها افراد شهرستانی هستند که برای یافتن کار مناسب از سوی ۲ نفر به نام‌های وحید و فرید اغفال و به عضویت شرکت هرمی گلدکوئیست درآمده‌اند و هر یک مبلغ ۵/۱ تا ۴ میلیون تومان پرداخت کرده‌اند.

با مشخص شدن فعالیت مجرمانه وحید و فرید، آنها اعتراف کردند که از ۳ ماه قبل جویندگان کار را فریب و اقدام به کلاهبرداری‌های میلیونی از آنها کرده‌اند.


بنابراین گزارش، ۲ مرد شیاد با قرار قانونی از سوی بازپرس محمدزاده، رئیس شعبه یکم دادسرای ویژه جرایم قاچاق کالا و ارز روانه زندان شدند و برای دیگر متهمان قرار قانونی صادر شد.