۲ کشته و یک مفقودی در سیل ۱۱ استان

سخنگوی سازمان امداد و نجات در تشریح عملیات امدادرسانی به استان‌‌های تحت تاثیر برف و کولاک و همچنین سیل و آبگرفتگی طی ۷۲ ساعت گذشته، از امدادرسانی به ۵۵۶۰ تن در استان‌‌های گرفتار خـبـر داد و بیان کرد: شوربختانه در جریان سیل و آبگرفتگی ۱۱ استان کشور طی سه روز گذشته، دو نفر جان خود را از دست دادند و یک تن نیز مفقود است.

به گزارش خبرینه و به نقل از ایسنا سیدمصطفی مرتضوی در توضیح عملیات برف و کولاک طی ٧٢ ساعت گذشته در هشت استان آذربایجان غربی، اصفهان، اردبیل، چهارمحال، زنجان، خوزستان، کردستان و مازندران بیان کرد: در جریان برف و کولاک در استان‌‌های درگیر طی ۷۲ ساعت گذشته، مجموعا ۱۶ محور تحت امدادرسانی قرار گرفتند.

امدادرسانی به ۱۴۶۰ تن گرفتار در برف و کولاک

وی افزود: همچنین یکهزار و ۴۶۰ نفر امدادرسانی شده و ۲۳۹ نفر اسکان اضطراری یافتند. ۱۹۳ خودرو از برف رهاسازی و یک تن از مصدومان نیز جهت دریافت خدمات لازم به مراکز درمانی منتقل شد.

مرتضوی ضمن اشاره به فعالیت ۲۹ تیم عملیاتی شامل ۱۱۱ نفر امدادگر و نجاتگر در عملیات برف و کولاک ۷۲ ساعت گذشته، افزود: ۱۵۹ تخته پتو، ١٠٨بسته غذایی، ٢٠٠بطری آب معدنی، ١٠٠قرص نان، ۱٠۵ قوطی کنسروجات، ٢٠کیلوگرم خرما و ٧٠بسته بیسکوییت میان متاثران از برف و کولاک توزیع شد.

وی همچنین در توضیح عملیات برف و کولاک ٢۴ ساعت گذشته در دو استان اردبیل و کردستان بیان کرد: در سه محور متاثر از برف و کولاک در این دو استان جمعا ۲۱۸ نفر امدادرسانی شده و ۱۱۸ تن اسکان اضطراری یافتند.

۱۱ استان گرفتار سیل و آبگرفتگی و امدادرسانی به بیش از ۴۱۰۰ نفر

سخنگوی سازمان امداد و نجات به سیل و آبگرفتگی ۱۱ استان آذریایجان غربی، ایلام، تهران، خوزستان، زنجان، فارس، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه، لرستان و مازندران طی ۷۲ ساعت گذشته اشاره کرد و بیان کرد: به دنبال سیل و آبگرفتگی ۱۱ استان کشور، ۳۸ شهر و روستا مورد امدادرسانی قرار گرفتند و به ۴هزار و ۱۰۰ تن نیز امدادرسانی شد. در ادامه امدادرسانی‌‌ها، ۷۸ نفر به مناطق امن منتقل و ۷۹۱ نفر اسکان اضطراری داده شدند. سه تن از مصدومان به صورت سرپایی درمان و ۳ تن دیگر نیز جهت دریافت خدمات لازم به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی با اشاره به رهاسازی ۲۱ خودرو از مسیر سیلاب افزود:شوربختانه به دنبال سیل و آبگرفتگی ۱۱ استان کشور طی ۷۲ ساعت گذشته، دو نفر (در مریوان) جان خود را از دست دادند و یک تن نیز در شاهین دژ (روستای آغتپه – رودخانه سیمینه رود) مفقود است.

به گفته مرتضوی، در عملیات امدادرسانی به سیل و آبگرفتگی طی ۷۲ ساعت گذشته، ۷۳ تیم عملیاتی شامل ۳۱۷ نفر امدادگر و نجاتگر فعالیت داشتند. همچنین ۶۸۲ بسته غذایی، ۷۴۰ بطری آب معدنی،۴١٠قوطی کنسروجات، ۲۲۰۰ قرص نان، ۱۰۰ کیلوگرم خرما و ۷۰۰ تخته پتو میان متاثران از سیل و آبگرفتگی توزیع شد.

توفان شن در اصفهان

وی همچنین در تشریح عملیات امدادرسانی در توفان شن طی ٢۴ ساعت گذشته بیان کرد: شوربختانه استان اصفهان طی ۲۴ ساعت گذشته تحت تاثیر توفان شن قرار داشت و بر همین اساس امدادرسانی‌‌های لازم بویژه در محور نایین – اصفهان از سوی امدادگران هلال احمر صورت گرفت. در جریان امدادرسانی به توفان شن در استان اصفهان، ۵۲ نفر امدادرسانی و اسکان اضطراری داده شدند.

۳۹۰۰ عملیات امداد و نجات از ۲۵ اسفند تا کنون

سخنگوی سازمان امداد و نجات در تشریح عملیات امداد و نجات از ٢۵ اسفند ماه تا کنون (از آغاز طرح امداد نوروزی)، بیان کرد: در مجموع بیش از ٣٩٠٠ مورد عملیات از ابتدای طرح امداد و نجات نوروزی تا کنون ثبت شده است. در جریان این عملیات‌‌های امدادی جمعا به بیش از ۵۶ هزار نفر امداد رسانی شده و بیش از ٢٧٠٠ نفر از مرگ نجات یافتند.٣٢٠مورد عملیات رهاسازی صورت گرفته و بیش از یکهزار و ۷۰۰ تن نیز به مراکز درمانی منتقل شدند. بیش از ۲۴ هزار تن خدمات سرپایی دریافت کردند و بیش از یکهزار و ۹۰۰ تن نیز اسکان اضطراری داده شدند.

خـبـر و مطلب بالا در گروه حوادث و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۳۰ March 2016 | 10:52 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.