۲۶ شرور نامی کرج به دام پلیس افتادند
 
images/20070822/karaj.jpg
 
فارس: نیروی انتظامی استان تهران صبح امروز در ادامه اجرای طرح امنیت اجتماعی طی یک عملیات ضربتی در ساعات آغازین صبح امروز ۲۶ نفر از اراذل و اوباش نامی منطقه حصارک کرج را دستگیر و به مراجع قانونی تحویل داد.
در این عملیات که تحت فرماندهی مستقیم سردار رضا زارعی، فرمانده انتظامی استان تهران و طی ۴ ساعت انجام شد، ۲۵ اکیپ پلیس متشکل از نماینده دستگاه قضایی و نیروهای یگان ویژه حضور داشتند.
در این عملیات، پلیس استان تهران از ۲ قلاده سگ موادیاب نیز استفاده کرد که این حیوانات موفق به کشف مقادیری مواد مخدر از مخفیگاه‌های قاچاقچیان مواد مخدر شدند.
تعدادی از کسانی که شاهد دستگیری این اشرار بودند با مراجعه به خبرنگاران حاضر از نیروی انتظامی برای اجرای طرح امنیت اجتماعی تشکر کردند.
فرمانده انتظامی استان تهران در خصوص دستاوردهای این عملیات ضربتی به خبرنگاران گفت: ۲۶ نفر از اراذل و اوباش نامی منطقه حصارک پایین در شهرستان کرج که دارای جرائمی چون شرارت، فروش مواد مخدر و مشروبات الکلی، مزاحمت برای نوامیس مردم و نزاع دسته جمعی بودند دستگیر شدند.
وی افزود: ۵۳۰ قوطی انواع مشروبات الکلی خارجی، ۱۸ قمه و چاقو، ۴۷ دستگاه تجهیزات دریافت ماهواره، ۲۵۵ سی دی مبتذل، چندین دست اقلام بازی‌های قمار، مقادیری مواد مخدر و ۲ دستگاه موتورسیکلت که مشکوک به سرقت هستند، کشف و ضبط شد.
یکی از نکات قابل توجه در این عملیات این بود تعدادی از اراذل و اوباش که امروز و طی این عملیات دستگیر شده بودند، در عملیات گذشته پلیس در راستای طرح امنیت اجتماعی نیز دستگیر شده بودند که در همین مدت کوتاه کمتر یک ماه از سوی دستگاه قضایی آزاد و مجددا به کارهای غیرقانونی خود روی آورده بودند.
این در حالی است که برخی از شهروندان با مراجعه به ماموران پلیس از آزادی این افراد در نوبت قبلی انتقاد می‌کردند.
خبرنگار فارس در کرج همین سئوال را از سردار زارعی، فرمانده انتظامی استان تهران پرسید که وی پاسخ داد: این موضوع را قبول دارم، اما پلیس، فقط به وظایف خود عمل می‌کند.
وی تصریح کرد: پلیس وظیفه جمع آوری اراذل و اوباش و تمام کسانی را دارد که به نحوی موجب اخلال در امنیت مردم می‌شوند، اما پس از آن، پرونده این افراد در اختیار پلیس نیست و دستور آزادی را قاضی براساس شواهد پرونده صادر می‌کند.
این فرمانده انتظامی تاکید کرد: پلیس اگر صد بار هم باشد، اشرار و اراذل و اوباش و مخلان امنیت اجتماعی را دستگیر می‌کند، اما دستگاه‌های دیگر هم باید وظیفه خود را انجام دهند.