۳۰ هزار یورو پاداش اسارت هانزاروستوک در یخبندان تهران
گزارشی از سرگردانی نماینده بوندس لیگا


۳۰ هزار یورو پاداش اسارت هانزاروستوک در یخبندان تهران


خبرگزاری فارس: تیم فوتبال هانزاروستوک آلمان برای انجام دیدار مقابل تیم ملی ایران، مبلغ‌۳۰ هزار یورو دریافت کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت اخبار ورزش آلمان، تیم روستوک برای انجام این بازی مبلغ ۳۰ هزار یورو دریافت کرده است.

*بارش برف برنامه های پاگلزدورف را به تعویق انداخت
فرانک پاگلزدورف سرمربی تیم هانزاروستوک تصمیم داشت بلافاصله بعد از انجام بازی روز شنبه گذشته مقابل ایران، تیمش را به دبی برگرداند؛ اما بارش برف سنگین در تهران که با لغو پرواز های داخلی و خارجی همراه بود؛ ‌مانع از بازگشت به موقع تیم و درنتیجه دو شب اقامت اضافی در تهران شد.

*تلاش هایی که هدر رفت
شاگردان پاگلزدورف بعد از انجام بازی امکان پرواز را نیافتند و شنبه شب را در تهران سپری ساختند و روز یکشنبه سه بار آماده انجام بازگشت به دبی شدند؛ اما هر بار برنامه پرواز شان لغو شد. آکسل شولتس،‌ سخنگوی تیم هانزاروستوک گفت:”‌علت لغو سه باره پرواز، سطح پوشیده از برف فرودگاه بود، زیرا هواپیماها قادر به برخاستن و نشستن بر باند فرودگاه نبودند.”

*کمک فدراسیون فوتبال ایران
بخاطر اقامت اجباری تیم هانزاروستوک درتهران، ‌فدراسیون فوتبال ایران به یاری میهمان آلمانی آمد و شرایط اقامت این تیم را در هتل المپیک مهیا کرد.
شولتس تصریح کرد:”‌ایرانی ها به ما گفتند در ۲۰ سال گذشته چنین برف سنگینی در کشورشان سابقه نداشته است.”

*مشکلات حمل و نقل
برای رفتن از فرودگاه به هتل المپیک که مسافتی بالغ بر ۴۰ کیلومتر بود، ‌اتوبوس حامل بازیکنان چهار ساعت تمام در راه بود. توبیاس راتگب‌ بازیکن تیم در این خصوص اظهار داشت:”شرایط سختی بود. نهایت با سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت می توانستیم حرکت کنیم، زیرا سطح اتوبان میان فرودگاه و هتل بشدت لغزنده بود. به اتوبوس ها اجازه تردد در این اتوبان را بخاطر برف نمی دادند؛ اما تایر های اتوبوس ما به زنجیر چرخ مجهز شد تا بتواند از این مسیر عبور کند.”

*برنامه ایی که به هم ریخت
با توجه به تاخیر دو روزه تیم هانزاروستوک در تهران، ‌تقریبا تمام برنامه های تیم در دبی به هم ریخت. پاگلزدورف برای روزهای یکشنبه و دوشنبه برنامه هایی را درنظر گرفته بود؛ اما در تهران بازیکنانش خسته شدند و به این ترتیب حتی برنامه بازی روز سه شنبه با تیم الوحده نیز در هاله ایی از ابهام قرارگرفت تا سی هزار یورو درآمد کسب شده بازی مقابل ایران، اندک مرهمی بر زخم هانزاروستوک باشد.