۴۰۰هزار دلار باید تا بازهای دوحه پرداخت شود

علی مرادی پس از بازگشت از هفتاد و پنجمین دوره‌ی مسابقات جهانی وزنه‌برداری گفت: دوپینگ وزنه‌برداران ایرانی و عملکرد ناشیانه‌ی ایوانف تعجب همه‌ی کارشناسان وزنه‌برداری جهان را برانگیخته بود.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، رییس فدراسیون وزنه‌برداری شب گذشته پس از حضور در فرودگاه مهرآباد و در جمع نمایندگان رسانه‌های گروهی گفت: حضور قاطعانه‌ی رضازاده و کسب سه مدال طلای او برای وزنه‌برداری ایران بسیار ارزشمند بود؛ اما، در مورد ۹ وزنه‌بردار دیگر ایران با پی‌گیری‌های انجام شده، مثبت شدن نمونه‌های آزمایش دوپینگ آنها محرز شد که دلایل سهل‌انگاری آن بررسی می‌شود. طی آن ۹ وزنه‌بردار کشورمان هر کدام دو سال محروم و فدراسیون نیز ۴۰۰ هزار دلار جریمه شد.


وی در پاسخ به این سوال که مقصر اصلی این ماجرا کیست پاسخ داد: به عقیده‌ی من باید یک مقدار به عقب بازگشت. به زمانی که اصرار بر حضور ایوانف در ایران بود. حالا هم علیرغم این که ایوانف مربی بزرگی است؛ اما، باید عملکرد او کاملا بررسی شود. او حتی نتوانست در نشست هیات رییسه‌ی فدراسیون جهانی از خود دفاع کند؛ این مساله برای همه‌ی کارشناسان جای تعجب داشت. حتی ایوانف پس از لغو اردوی کلمبیا این موضوع را به فدراسیون جهانی اطلاع داد. قبل از آن هم چندین بار نتایج وزنه‌برداران ایرانی منفی بود؛ اما، چنین اشتباه فاحشی برای ما جای سوال دارد.


رییس فدراسیون وزنه‌برداری در مورد چگونگی پرداخت جریمه‌ی ۴۰۰ هزار دلاری و موضوع همراهان تیم گفت: نامه‌ی هاشمی پنجشنبه به من اعلام شد و اکنون در اولین روز هفته، ما به همراه همراهان به تهران بازگشتیم؛ اما، در مورد ۴۰۰ هزار دلار باید تا قبل از بازی‌های آسیایی این پول را پرداخت کنیم؛ در غیر این صورت از حضور در مسابقات محروم می‌شویم.


وی در پایان خاطرنشان کرد: از هم‌اکنون پی‌گیر بررسی دقیق این موضوع هستیم و در آینده سعی می‌کنیم تیمی پاک را داشته باشیم.