۴۵میلیون درخت در اسپانیا کاشته می‌شود

 وزیر محیط زیست اسپانیا به منظور جلوگیری از گسترش بیابان ، طرح کاشت ۴۵ میلیون درخت در این کشور را اعلام کرد.به گزارش برنانیوز ، به منظور جلوگیری از گسترش بیابان و کاستن از عواقب تغییرات آب و هوایی ، «النا اسپینوزا» وزیر محیط زیست اسپانیا ، طرحی را برای کاشت ۴۵ میلیون درخت در این کشور اعلام کرده است.
 
براساس این گزارش ، دولت اسپانیا چهار سال پیش به مردم کشورش وعده داد که به تعداد جمعیت این کشور (۴۵ میلیون نفر) درخت بکارد و اکنون پس از گذشت چهار سال ، «النا اسپینوزا»  این طرح ۱۲۵ میلیون دلاری که در طول ۴ سال اجرا خواهد شد را راه اندازی کرده است. وی طی سخنانی اظهار داشت: قرار است ۶۰ هزار هکتار زمین، معادل ۸۰ هزار زمین فوتبال درختکاری شود.
 
وی هدف این برنامه عظیم درختکاری را کاهش میزان دی اکسید کربن موجود در هوا دانست، گازی که موجب گرمایش زمین می شود. دولت اسپانیا تخمین می زند که این تعداد درخت در دراز مدت می تواند سه و نیم میلیون تن دی اکسید کربن جذب کند. کاشت درخت ها همچنین راهی برای جلوگیری گسترش بیابان ها و فرسایش خاک است.
 
گروه های محیط زیست می گویند رشد بیابان ها یک سوم خاک اسپانیا را تهدید می کند. همچنین ، در دوره ای که اسپانیا با مشکلات جدی اقتصادی روبروست، انتظار می رود این پروژه سه هزار شغل ایجاد کند.