۷ هزار واحد مسکونی در مشهد برای پذیرایی زایران

 ابوالفضل مکرمی ‌فر امروز در آستانه تعطیلات نوروزی به خبرنگاران اظهار داشت: تا کنون ۱۶۳۴ واحد از این منازل شناسایی شده و ۱۵ مجوز برای استفاده از پانسیون‌های دانشجویی نیز صادر شده است‌.

وی در خصوص نظارت بر واحدهای اقامتی گفت: پیش بینی شده است که امسال از ۱۰۷ هتل ، ۲۰۸ هتل آپارتمان ، ۴۹۷ مهمانپذیر، هر کدام به طور میانگین دو بار بازدید شود که در مجموع ۲۴۰۴ مرتبه بازدید را خواهیم داشت. 

او درباره تسهیلات پیش بینی شده توسط ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی سازمان جهت راهنمایی مسافران گفت: امسال ۱۰ هزار کتاب نوروزی، ۳۰ هزار نقشه راهنمای مشهد و ۶۵ هزار بروشور توسط این سازمان منتشر می‌شود.

مکرمی فر ادامه داد: علاوه بر این اقلام ، ۵ هزار نسخه کتاب مشهد شهر بهشت و ۶۵ هزار بروشور ۱۳ گانه شامل مشهد، نیشابور، سبزوار، کلات، قوچا، گناباد، تربت جام، تربت حیدریه، موزه نادری، مجموعه توس ، صنایع دستی، خراسان رضوی نیز منتشر می شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در مورد جاذبه‌های نمایشگاهی مشهد گفت: نمایشگاه صنایع دستی، جشنواره موسیقی مقامی، نمایشگاه خانه ملک، نمایشگاه فروش محصولات فرهنگی در باغ نادری از جمله نمایشگاه‌های قابل توجه و دیدنی در مشهد است.

وی همچنین از راه اندازی و تجهیز شش دفتر اطلاع رسانی در ۲۴ ساعت شبانه روز با حضور سه نفر نیرو مسلط به زبان‌های انگلیسی و عربی، نصب ۲۵۰ پرده و بنر خوش آمد گویی به انضمام شماره تماس‌های رسیدگی به شکایات ستاد و پهن کردن هفت سفره هفت سین در هفت منطقه گردشگری مشهد خبر داد. 

او درباره تمهیدات آمد و شد مناسب زایران نیز گفت: طرح محدودیت تردد خودروها در اطراف حرم مطهر رضوی در سال ۸۶ با ۱۰۰ درصد کاهش ترافیک همراه بود به همین دلیل امسال نیز این طرح اجرا می‌شود.

به گفته این مسئول خودروهایی که آخرین رقم سمت راست آنها فرد باشد در روزهای فرد و خودروهایی که آخرین رقم سمت راست آن‌ها زوج باشد در روزهای زوج می‌توانند از ۴ محور منتهی به حرم مطهر تردد کنند.