۸ صبح فردا غنی‌سازی شروع می شود

یک عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به نشست عصر امروز شورای حکام تصریح کرد: در صورت فرستادن گزارش پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران به شورای امنیت، ایران از ۸ صبح فردا فعالیت هسته‌ای خود را در سایت هسته‌ای نطنز آغاز خواهد کرد.حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، به قدرت چانی‌زنی کشورهای اروپایی در اجلاس شورای حکام اشاره کرد و افزود: از آنجا که کشورهای اروپایی اکثریت را در شورای حکام در اختیار دارند، سعی خواهند کرد با جلب نظر کشورهای غیر متعهد تا پایان ماه مارس، پرونده ایران را به شورای امنیت بفرستند تا بتواند به نوعی فشارهای خود را به ایران وارد کنند.

وی افزود: کشورهای اروپایی و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید با احتیاط لازم در خصوص پرونده هسته‌ای ایران گام بردارند، زیرا چنانچه تلاش کنند پرونده هسته‌ای ایران را به شورای امنیت بفرستند، راه دیپلماسی و مذاکره با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سه کشور اروپایی قطع خواهد شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس همچنین با اشاره به قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی در اجلاس اخیر شورای حکام گفت: به دنبال عدم نتیجه گیری اروپا از جلب نظر غیر متعهدها در فرستادن پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران به شورای امنیت، کشورهای اروپای از جمله آمریکا سعی خواهند کرد که تا پایان ماه مارس پرونده ایران را به شورا امنیت بفرستند.

وی خطاب به سه کشور اروپایی گفت: اگر پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت برود، جمهوری اسلامی ایران تمام تعلیقات داوطلبانه خود را از سرخواهد گرفت که این امربه ضرر کشورهای غربی و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواهد بود، زیرا در این صورت ایران در چهارچوب (NPT) با آژانس همکاری خواهد کرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: ایران در پرونده هسته‌ای خود به هیچ وجه عقب نشینی نخواهد کرد، که این امر بیشتر از همه به ضرر کشورهای غربی از جمله آمریکا خواهد بود.

حمیدرضا حاج‌بابایی در پاسخ به این سؤال که اگر گزارش پرونده هسته‌ای ایران امروز بعد از ظهر به آزانس فرستاده شود، اولین گامی که جمهوری اسلامی ایران خواهد برداشت چیست، گفت: اگر گزارش پرونده هسته‌ای ایران عصر امروز به شورای امنیت ارجاع شود، از ساعت هشت صبح فردا غنی‌سازی را آغاز خواهیم کرد.