۹ خوراکی که احساس تنبلی را از بین می‌ برد

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از جام جم سرا برگرفته از سرای زندگی ، شما ممکن است که این احساس تنبلی را در تمام بدن خود داشته باشید، و یا اینکه بعضی وقتها در دست ‌ها و پاهای خود احساس کنید.

احساس تنبلی، ضعف و خستگی می‌ تواند بخاطر عدم تعادل غذایی، سرماخوردگی، کم خوابی، مشکلات غده تیروئید، و یا سایر دلایل باشد. احساس خستگی و بی حالی گاهی نیز می‌ تواند علامت بیماریهای دیگری مانند سرطان و یا سکته باشد.

اگر شما بطور مستمر احساس خستگی و ضعف می‌ کنید حتما پیش دکتر بروید تا پس از معاینه علت خستگی شما مشخص شود.

اما اگر احساس تنبلی شما علت بیماری ندارد، و فقط یک احساس تنبلی کلی است، در این صورت یک رژیم غذایی متعادل می‌ تواند این احساس را از میان ببرد. در اینجا ۹ غذایی معرفی می‌ شوند که می‌ توانند احساس تنبلی و خستگی را از شما دور کنند.

۱- موز

در میان میوه ‌ها موز سرشار از فروکتوز و پتاسیم است، که قند را به انرژی تبدیل می‌ کند. خورد موز شما را سرحال و چابک نگه می‌ دارد.

۲- شیر

شیر سرشار از کلیسیم و ویتامین ب است که انرژی لازم برای بدن شما را تأمین می‌ کند. روزانه یک لیوان شیر بنوشید و استخوانهای خود را تقویت کنید و احساس تنبلی را کنار بزنید.

۳- بادام

بادام در رفع احساس تنبلی بسیار موثر است. بادام ویتامین ای دارد و مواد معدنی آن مانند منیزیوم هم بسیار مهم هستند.

۴- ریشه جین سنگ

ریشه جین سنگ سرشار از آنتی اکسیدانت و مواد طبیعی است. این گیاه اثر مثبتی بر اعصاب دارد و جلوی احساس تنبلی و خستگی را می‌ گیرد.

۵- توت فرنگی

توت فرنگی یکی از مواد غذایی مفید است که سیستم ایمنی بدن را تقویت و نسوج صدمه دیده را ترمیم می‌ کند. توت فرنگی منبع خوب ویتامین ث است که عضلات را تقویت می‌ کند و احساس خستگی را از بین می‌ برد. خوردن روزانه توت فرنگی باعث از میان رفتن کامل احساس خستگی و ضعف می‌ شود.

۶- عرق ریحان

ریحان سرشار از آنتی اکسیدانت و دیگر عناصر مفید برای بدن است. نوشیدن جوشانده ریحان به رفع خستگی کمک می‌ کند و باعث تقویت استخوانها و عضلات می‌ شود.

۷- روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از روغن ‌های مفید برای کنترل وزن و مقاومت در مقابل عفونت هاست. اما بسیاری نمی دانند که این روغن در رفع تنبلی و خستگی هم موثر است و انرژی لازم برای کارهای روزانه را تأمین می‌ کند.

۸- منگو

منگو که به خطر خوشمزگی به “شاه میوه ‌ها” موسوم شده، یک منبع خوب مواد معدنی و ویتامین هاست و انرژی لازم را برای بدن تأمین می‌ کند.

۹- تخم مرغ

تخم مرغ سرشار از پروتئین، ویتامین آ، و آهن است، و به همین خاطر یک منبع مهم انرژی به حساب می‌ آید. اگر صبح ‌ها تخم مرغ بخورید، برای تمام روز احساس انرژی و چابکی می‌ کنید.