۹۵۰ میلیون تومان بهای آزادی مرد ۳۲ ساله

اعضای یک باند آدم ربایی که با ربودن مرد ۳۲ ساله ای از خانواده او درخواست ۹۵۰ میلیون تومان پول داشتند در یک عملیات ضربتی دستگیر و فرد ربوده شده را نجات دادند.
به گزارش خبرنگار جام جم ، روز اول خرداد ماه مردی که مضطرب و نگران نشان می داد با مراجعه به پلیس آگاهی مشهد عنوان کرد فرزند ۳۲ ساله او به نام جلیل از محل کار خود به خانه نیامده است و تلاش ما برای یافتن او ادامه داشت که فردی در تماس با خانه عنوان کرد جلیل را ربوده است و باید برای آزادی او ۹۵۰ میلیون تومان پرداخت کنیم در غیر این صورت آنها فرزند مرا خواهند کشت.

تشکیل تیم ویژه

به دنبال این شکایت ، دستور قضایی لازم صادر و یک تیم ویژه از ماموران پلیس آگاهی تحقیقات گسترده خود را در این ارتباط آغاز کردند. بررسی های اولیه حاکی از آن بود که جلیل (مرد ربوده شده) هنگامی که با خودروی شخصی خود قصد عزیمت به منزلش را داشته از سوی آدم رباها با تهدید سلاح ربوده شده است.
با به دست آمدن اطلاعات مربوط به این آدم ربایی ، ماموران جستجوی گسترده خود را برای دستگیری آدم رباها آغاز کردند و هنگامی که تحقیق در این زمینه ادامه داشت ، خودروی سواری جلیل در جاده نیشابور کشف شد.

ادامه تماس ها

با به دست آمدن خودروی مرد ربوده شده ، فرضیه های متعددی مقابل پلیس قرار گرفت که نشان می داد آدم رباها با شناخت کافی از زمان رفت و آمد جلیل ، او را ربوده و احتمالا او را به یکی از استان های جنوبی کشور منتقل کرده اند. بنا بر این گزارش در حالی که تحقیقات گسترده پلیس در این ارتباط ادامه داشت ، ماموران با سرنخهایی که به دست آوردند ، مخفیگاه آدم رباها را شناسایی کردند و متوجه شدند آنها با احساس ترس از حضور پلیس و دستگیری ، قصد انتقال گروگان خود به نقطه دیگری را دادند.

در کمین آدم رباها

با به دست آمدن سرنخ های لازم ماموران که متوجه شدند ۳ نفر از آدم رباها از یکی از استان های همجوار قصد عزیمت به خراسان را دارند در یک عملیات ویژه خودروی آنها را شناسایی و با کمین در مسیرهای عبوری موفق شدند ۳ آدم ربا را در ایستگاه بازرسی شهید شیردل در منطقه انتظامی تربت حیدریه دستگیر کنند.

نجات فرد ربوده شده

با تحقیق از ۳ متهم دستگیر شده آنها ابتدا منکر اطلاع از سرنوشت جلیل شدند اما در ادامه و پس از روبه رو شدن با دلایل و مدارک مربوط ، زبان به اعتراف گشوده و عنوان کردند پس از این که احساس کردیم پلیس در یک قدمی دستگیری ما قرار دارد ، مرد ربوده شده را به مشهد منتقل کرده و او اکنون نزد ۳ عضو دیگر باند در زیر زمین یک منزل مسکونی نگهداری می شود. به دنبال این اعترافات دستور قضایی لازم صادر و تیمهای عزیمت و عملیات پلیس آگاهی با شناسایی مخفیگاه متهمان ، محل را به محاصره خود درآورده و در یک اقدام غافلگیرانه ۳ نفر دیگر از آدم رباها را دستگیر و در بازرسی از زیرزمین خانه ، مرد ربوده شده را پس از ۲۰ روز در حالی که به بند و زنجیر کشیده شده بود نجات دادند. با آزادی مرد ربوده شده ، دستور قضایی لازم برای تحقیق ویژه از عاملان آدم ربایی در پلیس آگاهی مشهد صادر شده است.