Clean Master پرکاربردترین اپلیکیشن برای گوشی‌های اندروید در سه ماه پاییز بود

Drawbridge که یک شرکت فعال در زمینه‌ی بازاریابی است، پس از بررسی حدود یک تریلیون درخواست تبلیغ داخل اپلیکیشنی فهمیده که از بین تمام اپ‌ها، «کلین مستر» (Clean Master) در هریک از ماه‌های پاییز گذشته، بیش‌ترین کاربرد را از طرف کاربران گوشی اندروید داشتند.

 

اپلیکیشن کلین مستر Cacheها و فایل‌هایی که کاربردی ندارند را از روی گوشی پاک می‌کند. در حالی که تجمع این فایل‌ها و Cacheها روی گوشی باعث می‌شود که هم باتری خیلی سریع خالی شود و هم کارکرد گوشی کند شود. با این اوصاف، کلین مستر یک اپ خیلی کاربردی و مفید تلقی می‌شود.

 

کلین مستر در کسری از دقیقه گوشی کاربر را اسکن می‌کند و ضمنا گوشی را از تهدیدهایی مثل ویروس، تروجان، Adware و Spyware هم در امان نگه می‌دارد.

کلین مستر، اپ‌های موجود در گوشی و کارکردشان را بررسی می‌کند و آن‌هایی که خیلی باتری مصرف می‌کنند را در حالت Hibernate قرار می‌دهد؛ یعنی نصب هستند اما به طور کامل روی گوشی فعال نیستند و از سرعت و باتری گوشی کم نمی‌کنند. Memory Boost هم گزینه‌ی دیگری در این اپ هست که فضای بیش‌تری روی رم گوشی‌ کاربر را خالی می‌کند و در نتیجه، دستگاه سریع‌تر کار می‌کند. همچنین CPU Cooler اپ‌هایی که دستگاه را بیش از اندازه داغ می‌کنند را شناسایی و آن‌ها را متوقف می‌کند.

 

کلین مستر در کسری از دقیقه گوشی کاربر را اسکن می‌کند و ضمنا گوشی را از تهدیدهایی مثل ویروس، تروجان، Adware و Spyware هم در امان نگه می‌دارد. نکته‌ی قابل توجه دیگر در موردکلین مستر این است که کاملا رایگان است.

 

ولی آمار در مورد گوشی‌هایی که با سیستم عامل iOS کار می‌کنند، متفاوت بوده است. در این سیستم عامل‌ها اپلیکیشن‌های تانگو، Words with Friends و آی‌فانی به ترتیب در ماه‌هام مهر، آبان و آذر بیش‌ترین کاربرد را داشته‌اند.

 

در تصاویر زیر جزییات کامل‌تری از اطلاعات به دست آمده توسط Drawbridge برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS را مشاهده می‌کنید.

 

مطلب بالا در حوزه فن‌آوری اطلاعات و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۳۰ January 2016 | 9:19 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.